RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Niemcy stawiają mur na granicy z Polską

Niemcy obawiają się ASF (fot. Pexels)
Niemcy obawiają się ASF (fot. Pexels)

Najnowsze

Popularne

Ministerstwo rolnictwa w Szwerinie położonym w niemieckiej Meklemburgii-Pomorzu Przednim postanowiło walczyć z afrykańskim pomorem świń. Północno-wschodni kraj związkowy stawia mur na polsko-niemieckiej granicy. Pierwszy odcinek płotu ochronnego został już wcześniej zbudowany wzdłuż autostrady A11 Berlin-Szczecin.

Szczepionka przeciwko ASF. Polscy naukowcy najbliżej sukcesu

W Polsce trwają prace nad szczepionką przeciw wirusowi afrykańskiego pomoru świń (ASF). To choroba stanowiąca śmiertelne zagrożenie dla hodowli...

zobacz więcej

Jak informuje meklemburskie ministerstwo rolnictwa, budowa 50-kilometrowego odcinka ogrodzenia rozpocznie się 13 lipca w powiecie Greifswald. Najpierw ogrodzenie będzie budowane na obszarach należących do państwa, ale już trwają rozmowy z prywatnymi właścicielami gruntów i lasów.

Resort twierdzi, że ogrodzenie na polsko-niemieckiej granicy jest budowane prewencyjnie i ma uniemożliwić ewentualne przechodzenie z Polski do Niemiec dzikich świń zarażonych ASF.

Z informacji polskiego Głównego Lekarza Weterynarii wynika, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy nie stwierdzono ogniska ASF w pobliżu niemieckiej granicy.

Na razie na polsko-niemieckiej granicy 120-kilometrowy płot postawiła Brandenburgia oraz 128-kilometrowy Saksonia. Ten pierwszy land planuje zastąpić ogrodzenie prawdziwym murem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej