RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Jakubiak: Czego spodziewaliście się po wychowanku PO? Ciągle oszukuje

Czego państwo się spodziewali od wychowanka PO, który się tam wyuczył, że dziś rano mówi co innego, popołudniu co innego, wieczorem jeszcze inaczej? Taka jest PO – powiedział w programie „#Jedziemy” Marek Jakubiak, który kandydował na urząd prezydenta RP.

Ostatnia prosta kampanii. Plany kandydatów na 48 godzin

Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda i kandydat KO Rafał Trzaskowski zamieścili w środę wieczorem na Twitterze informacje o swoich...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Marek Jakubiak pytany o to, komu przekaże swoje poparcie i na kogo głosować będą jego wyborcy, poinformował, że „w myśl demokracji moi wyborcy powinni sami postanowić, na kogo zagłosują”.

– Dziś na konferencji ogłosimy swoje poparcie, nie będziemy niczego unikać, powiemy kogo popieramy i dlaczego – zapowiedział polityk. Mówił, że „dziś w Polsce potrzebna jest polityka, a nie politykowanie. Potrzebny jest mocny głos naszego obozu patriotycznego – wskazał.

Jakubiak ocenił, że obecnie „jesteśmy na progu wojny hybrydowej, która polega na tym, że UE ma być zunifikowana; hasła, które idą z UE dotyczą przyzwyczajania państw narodowych do tego, że muszą się wyzbyć swojej tożsamości, swojego wychowania, swoich tradycyjnych wartości po to, byśmy w UE mieli wszyscy takie same mundurki, mówili dwoma językami, mieli jedną walutę, jedną armię, jedną policję – wyliczał.

Jak wskazywał polityk, podczas debat mówił o tym, że polski złoty jest „gwarantem naszej gospodarczej niepodległości, również nasza armia, hymn, nasze dziedzictwo jest gwarantem naszego dążenia do ciągłej walki o niepodległość”.

Mówił też, że kandydat PO Rafał Trzaskowski „ciągle oszukuje, nie tylko w sprawach LGBT”. – Czego państwo się spodziewali od wychowanka PO, który się tam wyuczył, że dziś rano mówi co innego, popołudniu co innego, wieczorem jeszcze inaczej? Taka jest PO – oznajmił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej