RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Hamburgery wycofane ze sklepów. Wykryto w nich bakterie

W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktów objętych komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem (fot. Shutterstock/Jag_cz)

O wycofaniu niektórych partii produktu „Hamburger XXL drobiowo-wieprzowy” oraz „Hamburger drobiowy” firmy Konspol zadecydował Główny Inspektorat Sanitarny. Powodem jest fakt wykrycia w nich bakterii Listeria monocytogenes.

Jedzenie brunchu może powodować nadwagę

Brunch to połączenie późnego śniadania z wczesnym lunchem. Jemy ten posiłek zazwyczaj w weekendy, kiedy później wstajemy. Ta przyjemna celebracja...

zobacz więcej

Numer wycofanej partii hamburgerów drobiowych firmy Konspol to: 294/VI z terminem przydatności do spożycia do 20.07.2020. Wycofana została też partia hamburgerów XXL drobiowo-wieprzowych o numerze 276/VI z terminem przydatności do spożycia 16.07.2020 r.

Jak czytamy w wyjaśnieniu GIS, w wyniku inspekcji weterynaryjnej i GIS w partiach tych wykryto bakterie Listeria monocytogenes, która prowadzi do choroby zwanej listeriozą.

Jak podkreśla GIS w komunikacie, w związku z wykryciem zagrożenia firma Konspol Holding Sp. z o.o. podjęła pełną współpracę w celu identyfikacji źródła zakażenia i wycofania kwestionowanych partii wyrobów z rynku.

W firmie przeprowadzono dodatkową dezynfekcję zakładu oraz rozpoczęto procedurę dodatkowych badań produktów, linii technologicznych i pracowników w kierunku Listeria monocytogenes.

Inspektorat przypomina, że w przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktów objętych komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem.

źródło:

Zobacz więcej