RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Fala upałów w USA. Temperatura przekracza 40 stopni Celsjusza

Kolejny tydzień będzie jeszcze gorętszy (fot. Ringo Chiu/Reuters)

Fala upałów w Stanach Zjednoczonych. W wielu południowych stanach temperatury przekraczają 40 stopni Celsjusza. Meteorolodzy ostrzegają, że kolejny tydzień będzie jeszcze gorętszy.

Turystka wpadła do Wielkiego Kanionu. Chciała mieć lepsze zdjęcie

Służby Parku Narodowego Wielkiego Kanionu wydobyły ciało turystki, która spadła z półki skalnej podczas robienia zdjęć. Kobieta wybrała się na...

zobacz więcej

Fala upałów nadeszła najpierw do południowo-zachodnich stanów. W Phoenix w Arizonie od miesiąca maksymalna temperatura przekracza 38 stopni a od pięciu dni 43 stopnie Celsjusza.

Upały panują także w południowej Kalifornii, Nevadzie, Utah, Teksasie i kilkunastu innych stanach. Meteorolodzy zapowiadają wysokie temperatury w całych Stanach Zjednoczonych co najmniej do końca miesiąca. Niemal połowa kraju znajdzie się w strefie ryzyka ekstremalnych i niebezpiecznych upałów. Według prognoz w piątek w Arizonie słupek rtęci dojdzie do 46, a w sobotę do 47 stopni Celsjusza.

Lokalne władze apelują do mieszkańców by pozostawali w klimatyzowanych pomieszczeniach, pili dużo wody, unikali alkoholu oraz napojów zawierających kofeinę i ubierali się w lekkie, jasne stroje.

Podczas upałów wielu rodziców ma problem, co zrobić z dziećmi, ponieważ z powodu koronawirusa wiele miejskich basenów i parków wodnych jest zamkniętych.

źródło:

Zobacz więcej