RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w woj. łódzkim. Zamknięte urzędy w Sulejowie i Mniszkowie

Personel medyczny Szpitalnego Oddziału Ratunkowego podczas pracy w szpitalu MSWiA w Warszawie (fot. PAP/Leszek Szymański)

Po wykryciu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i podejrzeniu infekcji patogenem u pracowników administracji samorządowej zamknięto urząd w Sulejowie i urząd gminy w Mniszkowie (woj. łódzkie). W Mniszkowie, jak podał wójt tej gminy, zachorowało sześcioro urzędników. W Sulejowie zakażenie koronawirusem podejrzewa się u jednego pracownika urzędu.

Jedna z ofiar ma 42 lata. Są nowe statystyki

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o kolejnych 277 potwierdzonych badaniami przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. W ciągu ostatniej...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Po podejrzeniu zakażenia koronawirusem jednego z pracowników samorządowych w Sulejowie w powiecie piotrkowskim zamknięto tamtejszy urząd miasta. Na stronie internetowej lokalnej administracji poinformowano, że do piątku w sulejowskim urzędzie załatwiać będzie można tylko sprawy związane z II turą wyborów. Postanowiono tak po konsultacjach z komisarzem wyborczym i szefostwem piotrkowskiego Sanepidu,

W całej gminie Sulejów mieszka ok. 16 tys. osób; uprawnionych do głosowania w II turze wyborów prezydenckich jest niewiele ponad 13 tys. mieszkańców.

Z powodu szkolenia przed I turą głosowania koronawirusem zaraziło się najprawdopodobniej sześcioro urzędników z Mniszkowa i sześcioro członków jednej z obwodowych komisji wyborczych działających na terenie gminy. Urząd w Mniszkowie jest nieczynny dla interesantów, zajmuje się wyłącznie wyborami 12 lipca – poinformował wójt Paweł Werłos i dodał, że te 12 osób pracujących przy organizacji 28 czerwca, poddano kwarantannie.

„Uzupełniono skład komisji. Wszystko jest na dobrej drodze, zgodnie z kalendarzem wyborczym. Taką mam informację, że wszystko jest zgodne z prawem” – powiedział Werłos.

Na pytanie, czy członkowie komisji obwodowej w Mniszkowie mogli podczas I tury wyborów zarazić koronawirusem głosujących mieszkańców, Paweł Werłos odpowiedział, że wszystkie osoby z komisji, u których stwierdzono zakażenie SARS-CoV-2, przestrzegały rygorów sanitarnych.

źródło:

Zobacz więcej