RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Polacy zmieniali świat dlatego, że myśleli po polsku”

Prezydent RP Andrzej Duda podczas wypowiedzi dla mediów w Ogrodach Belwederu w Warszawie (fot. Facebook/Andrzej Duda)

Polacy zmieniali świat dlatego, że myśleli po polsku – mówił na wiecu wyborczym w Płocku europoseł Patryk Jaki. Do głosowania na prezydenta Andrzeja Dudę przekonywali wraz z nim wiceminister klimatu Jacek Ozdoba oraz parlamentarzyści i lokalni działacze PiS.

„Chciałbym być patronem koalicji polskich spraw”. Prezydent zaprasza konkurencję do współpracy

Prezydent Andrzej Duda zaapelował do polityków PSL, Koalicji Polskiej oraz Konfederacji, nie tylko posłów, ale również samorządowców, o wspólną...

zobacz więcej

Wiec poparcia dla prezydenta Andrzeja Dudy odbył się na płockim placu Książęcym przed Pomnikiem Bolesława Krzywoustego. Obecni byli m.in. lokalni działacze PiS, w tym były minister Skarbu Państwa i były prezes PKN Orlen Wojciech Jasiński.

– Nie możemy nie być aktywni. Proszę o tę aktywność w tych ostatnich trzech dniach kampanii wyborczej – apelował.

Ocenił, że w przypadku braku reelekcji prezydenta Andrzeja Dudy „będzie to ze szkodą dla powagi i znaczenia Polski, zarówno w Europie, jak i w świecie”.

– My pokazaliśmy, jak można w dobrze rządzonym państwie wiele zrobić, jeśli się ma taką wolę, jeśli się chce działać dla dobra narodu, jeśli się chce, aby upodmiotowić każdego człowieka w Polsce, aby nie było podziału na lepszych i gorszych, aby nie było podziału na bogate miasto i ubogą prowincję – przekonywał Jasiński, odnosząc się do rządów Zjednoczonej Prawicy.

Zapewnił, że program ten będzie kontynuowany, ale spełniony musi być jeden warunek: „dobra współpraca prezydenta z rządem”, gdyż „nie może być tak, że wybrany prezydent będzie wetował wszystkie ustawy, które służą rozwojowi Polski, dobrobytowi społeczeństwa”.

– Polacy zmieniali świat dlatego, że myśleli po polsku. Nie dlatego, że przyjmowali jakieś instrukcje ludzi, którzy przychodzili do nich z jakiegoś Luksemburga czy z innego państwa i pokazywali, jak mają działać. Oni myśleli po polsku, robili tak, jak chcieli Polacy i zmieniali świat, i zmieniali Europę – stwierdził Patryk Jaki, dodając, że z takiej Polski jest dumny. Przypomniał m.in. o zbliżającej się rocznicy Cudu nad Wisłą, gdy Polacy powstrzymali bolszewików, „ratując całą Europę”.

Mówił też, że to od Polski rozpoczął się upadek imperium sowieckiego.

źródło:

Zobacz więcej