RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Donald Tusk atakuje polskiego prezydenta

Były premier tak zareagował na prezydencką propozycję budowy „Koalicji polskich spraw” wspólnie z Konfederacją i PSL-KP (fot. PAP/Adam Warżawa)

„Strach pomyśleć patronem czyich spraw był przez pięć ostatnich lat Andrzej Duda” – tymi słowami zaatakował prezydenta Rzeczypospolitej Donald Tusk, który zmanipulował wypowiedź Andrzeja Dudy. Szef Państwa zaprosił do rozmów „wszystkich polityków, którzy podzielają takie m.in. wartości, jak dobro rodziny i wspólnota kulturowa”.

Jako środowiska, z których mogliby się wywodzić uczestnicy takiej koalicji – Andrzej Duda nazwał ją „koalicją polskich spraw” – prezydent wymienił Konfederację i PSL-Koalicję Polską.

Prezydent zaoferował swój patronat nad tą inicjatywą, ale nie mówił, jak napisał były premier, że dopiero teraz „chce zostać patronem polskich spraw”.

„Chciałbym być patronem koalicji polskich spraw”. Prezydent zaprasza konkurencję do współpracy

Prezydent Andrzej Duda zaapelował do polityków PSL, Koalicji Polskiej oraz Konfederacji, nie tylko posłów, ale również samorządowców, o wspólną...

zobacz więcej

– Apeluję do wszystkich polityków, którzy podzielają takie m.in. wartości, jak dobro rodziny i wspólnota kulturowa, do PSL-Koalicji Polskiej i Konfederacji - spotkajmy się po wyborach 12 lipca i porozmawiajmy o najistotniejszych sprawach. Proszę, żeby zrobili to też wszyscy ci, którzy działają w samorządach. Tu nie chodzi tylko o tych ludzi, którzy sprawują władzę na jej szczytach, którzy zasiadają w Sejmie czy w Senacie. Chodzi o wszystkich, którzy prowadzą sprawy publiczne od najwyższego szczebla aż do działalności samorządowej – mówił prezydent.

Zapraszając do takiej współpracy inne środowiska polityczne podkreślił, że chce być patronem „wielkiej koalicji polskich spraw, chroniącej najważniejsze polskie wartości: rodzinę, godność Polski i Polaków, nasz honor, pamięć o naszych bohaterach, o różnych momentach naszej historii, a przede wszystkim dumę i ambicję rozwijania Polski dla przyszłych pokoleń”.

źródło:
Zobacz więcej