RAPORT

Wojna na Ukrainie

Trzaskowski powitał dziś swojego „przyjaciela”, który jest „bardzo skuteczny”

– Mam drodzy państwo takiego przyjaciela, może go znacie, może nie. Na imię ma Sławomir, człowiek bardzo skuteczny, który zawsze witał mnie w Szczecinie i oprowadzał wielokrotnie – powiedział na wiecu kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski. Poseł KO Sławomir Nitras, o którym mówił Trzaskowski, jest znany ze stosowania agresji wobec przeciwników.

Wszystkie kłamstwa Nitrasa

Sławomir Nitras skłamał dziś mówiąc, że reporter TVP Info „kopnął członka sztabu” Rafała Trzaskowskiego – wynika z oświadczenia szefa Telewizyjnej...

zobacz więcej

O swoim „przyjacielu” Sławomirze Nitrasie mówił w Szczecinie Rafał Trzaskowski, nazywając go „człowiekiem bardzo skutecznym”.

Słowa te nabierają specyficznego brzmienia w kontekście faktu, że Nitras jest posłem znanym ze stosowania agresji wobec przeciwników politycznych. Przed kilkoma dniami poseł KO wyrwał trąbkę jednemu z przeciwników Trzaskowskiego. Do sytuacji doszło na wiecu kandydata KO w Kaliszu. Kilka dni wcześniej poseł użył siły w stosunku do wiceministra Sebastiana Kalety.

W czerwcu br. Nitras zaatakował w trakcie wiecu wyborczego jednego ze stronników Andrzeja Dudy. Na nagraniach widać, jak jeden z mężczyzn dmucha w wuwuzele. W pewnym momencie podchodzi do niego kobieta i prosi, by przestał. Chociaż starszy mężczyzna spełnia jej prośbę, podchodzi do niego Nitras i mimo jego protestów, brutalnie wyrywa mu przedmiot.

W marcu br. posłanka PiS Iwona Arent stwierdziła, że Nitras kopnął ją, a postępowanie w tej sprawie toczy się w prokuraturze. – Pan poseł Nitras kopnął mnie. Użył przemocy fizycznej wobec mnie. Sprawa toczy się w prokuraturze – takie szokujące wyznanie złożyła w programie „Strefa starcia” Arent. Z kolei w 2018 r. poseł PO zaatakował kobietę, która kierowała autobusem miejskim w Szczecinie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej