RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Gowin: głos oddany na prezydenta Dudę jest głosem oddanym na stabilność i rozwój Polski

Jarosław Gowin zachęca mieszkańców Wielkopolski do głosowania na Andrzeja Dudę w II turze wyborów prezydenckich (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

Głos oddany na pana prezydenta Dudę jest równocześnie głosem oddanym na stabilność i rozwój Polski – powiedział w środę szef Porozumienia Jarosław Gowin podczas wizyty w Szamotułach. Zaznaczył, że Andrzej Duda gwarantuje dobrą współpracę rządu z prezydentem.

Duda odbił Konin Trzaskowskiemu. „Fenomenalny kontakt z ludźmi”

Andrzej Duda odebrał Konin kandydatowi KO na prezydenta. W 2015 roku większość konińskich wyborców poparła Bronisława Komorowskiego. Jednak w tym...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

– Ostatnie lata to jest czas wielu sukcesów Polski. Pod względem tempa rozwoju gospodarczego byliśmy na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej. Mieliśmy rekordowo niskie bezrobocie, rekordowo niski deficyt budżetowy, a równocześnie realizowaliśmy rekordowo szerokie programy społeczne na czele z programem „Rodzina 500+” – wymienił Jarosław Gowin w Szamotułach.

– Te wszystkie sukcesy były w dużej mierze pokłosiem bardzo dobrej współpracy między ośrodkiem rządowym, a ośrodkiem prezydenckim – podkreślił.

Szef Porozumienia odniósł się też do trudnej sytuacji wywołanej przez koronawirusa. – Dzisiaj Polska stoi – jak cały świat – przed nowymi wyzwaniami związanymi z pandemią, dlatego tym ważniejsze jest, abyśmy walczyli o zdrowie i życie Polaków; o utrzymanie, jak największej liczby miejsc pracy, jak największej liczby polskich firm; abyśmy walczyli wspólnie, współpracując na górze, a nie tocząc kolejną „wojnę polsko-polską” – powiedział.

Jak zaznaczył, ważna jest dobra współpraca rządu z prezydentem. – Z punktu widzenia stabilności i rozwoju Polski kluczowe jest to, żeby rząd Zjednoczonej Prawicy, – a przypomnę, że będziemy sprawować władzę co najmniej do roku 2023 –, żeby nasz rząd mógł liczyć na dobrą współpracę z nowym prezydentem – stwierdził.

– Taką współpracę gwarantuje Andrzej Duda – ocenił szef Porozumienia w Szamotułach.

Prezydent: Nie wolno oddać władzy kłamcom i złodziejom

Kłamcom i złodziejom mówimy „nie”; nie wolno z powrotem oddać władzy tym, którzy podnosili podatki i wiek emerytalny wbrew protestom społecznym –...

zobacz więcej

Dodał, że takiej stabilnej współpracy nie zapewni kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Polski. – Wybór Rafała Trzaskowskiego oznaczałby kolejną fazę konfliktu, zaostrzenia sporów politycznych, z fatalnymi skutkami dla skuteczności działań rządowych w wyprowadzaniu nas z kryzysu wywołanego epidemią – powiedział Jarosław Gowin.

Wyraził też apel „ do wszystkich mieszkańców Szamotuł, wszystkich mieszkańców Wielkopolski o to, aby 12 lipca oddać głos na Andrzeja Dudę”. – Głos oddany na pana prezydenta Dudę jest równocześnie głosem oddanym na stabilność i rozwój Polski – ocenił Gowin.

– Będziemy mieć trzy lata bez wyborów i bardzo potrzebujemy stabilności w tym okresie, zwłaszcza w kontekście walki z korona wirusem – zauważył. Jarosław Gowin powiedział też, że „bardzo możliwe, że wybory rozstrzygną się w miastach powiatowych, takich jak Szamotuły”.

Gowin spotkał się w tym wielkopolskim mieście z przedsiębiorcami i samorządowcami, z którymi rozmawiał o Funduszu Inwestycji Samorządowych. Jak zaznaczył, program powstał pod zwierzchnictwem Andrzeja Dudy.

Tymczasem syn szefa Porozumienia – Ziemowit Gowin – namawia na Facebooku do głosowania na Rafała Trzaskowskiego. Nawołuje, aby pójść na wybory, ponieważ od ich wyników zależy, „czy PiS dalej będzie sobie robił z Polski własny folwark i dążył do państwa quasi-autorytarnego”. Na portalu społecznościowym przedstawił w punktach argumenty za poparciem kandydata KO.

Tłumaczy, że „głos oddany na Trzaskowskiego nie jest poparciem dla partii, z której się wywodzi. Jeśli wygra Trzaskowski, to i tak do wyborów parlamentarnych mamy kilka lat, podczas których wszystko się może zmienić, zaś Wy możecie działać/wspierać Wasze partie: Lewicę, Konfederację, PSL itd”.

Jak podał, „nie zna prawdziwych poglądów Trzaskowskiego” i „nie wierzy w jego zapewnienia o tym, że będzie wetował wszystkie podatki”. Myśli jednak, „że gospodarczo (i w ogóle światopoglądowo) to najbliżej mu do Wiosny Biedronia”.

Napisał też, że „Trzaskowski będzie »tylko« prezydentem. Oznacza to, że nie będzie miał większości w Sejmie, Koalicja Obywatelska nie stanie się nagle partią rządzącą, więc nawet jak boicie się rządów Platformy, to »głos na Trzaskowskiego nie jest głosem na jego partię, a przeciwko PiS-owi«”.

źródło:
Zobacz więcej