RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Chciałbym być patronem koalicji polskich spraw”. Prezydent zaprasza konkurencję do współpracy

Prezydent Andrzej Duda zaapelował do polityków PSL-Koalicji Polskiej oraz Konfederacji, nie tylko posłów, ale również samorządowców, o wspólną dyskusję, w której centrum powinna się znaleźć rodzina, zrównoważony rozwój, historia oraz tradycja. Taką formułę prezydent nazwał szeroką „koalicją polskich spraw”.

Bosak: Sytuacja polityczna uspokoi się jak wygra Andrzej Duda

Sytuacja polityczna uspokoi się przy założeniu, że wygra Andrzej Duda. Jeżeli wygra Rafał Trzaskowski, to będą nas czekać wybory w Warszawie lub...

zobacz więcej

– Apeluję do wszystkich polityków, którzy podzielają takie m.in. wartości, jak dobro rodziny i wspólnota kulturowa, do PSL-Koalicji Polskiej i Konfederacji - spotkajmy się po wyborach 12 lipca i porozmawiajmy o najistotniejszych sprawach. Proszę, żeby zrobili to też wszyscy ci, którzy działają w samorządach. Tu nie chodzi tylko o tych ludzi, którzy sprawują władzę na jej szczytach, którzy zasiadają w Sejmie czy w Senacie. Chodzi o wszystkich, którzy prowadzą sprawy publiczne od najwyższego szczebla aż do działalności samorządowej – oświadczył Andrzej Duda.

Prezydent wskazał, że Polska potrzebuje spokojnej i stabilnej polityki oraz współdziałania na rzecz tworzenia rozwiązań, które będą pomagały m.in. rodzinom i gospodarce.

Andrzej Duda zwrócił uwagę, że po wyborach prezydenckich kolejne będą dopiero za trzy lata. – To są trzy lata, które trzeba wykorzystać na dobrą politykę, prospołeczną politykę, progospodarczą politykę mądrze prowadzoną, wspólnie, spokojnie, stabilnie – mówił.

Dlatego, jak oświadczył, ma propozycję dla całej sceny politycznej, ale przede wszystkich dla tych, którzy podzielają takie wartości jak rodzina i dobro rodziny, jak wspólnota kulturowa.

– Jestem przekonany, że taka polityka jest możliwa, oczekiwana dla przyszłości Polski. W Polsce taka polityka jest potrzebna, bo mamy przed sobą niepowtarzalną szansę: żyjemy w państwie bezpiecznym i wzmocnionym sojuszami. Rozwijamy się gospodarczo. To jest idealna sytuacja, wielka szansa i odpowiedzialność przed przyszłymi pokoleniami – podkreślił prezydent.

„Jednak Duda”. Jest deklaracja wyborców Krzysztofa Bosaka [WIDEO]

Prezydentura Andrzeja Dudy nie była z naszego punktu widzenia idealna – mówią wyborcy Krzysztofa Bosaka i działacze narodowi w krótkim materiale...

zobacz więcej

– Proszę o to, byśmy postarali się znaleźć wspólne miejsce, w którym razem będziemy mogli się spotykać i prowadzić polskie sprawy, te najważniejsze, chroniąc wartości, które mają dla nas znaczenie fundamentalne. Jestem przekonany, że jest to możliwe, dla dobra Polski, tej po 12 lipca tego roku, dla dobra Polski na następne Polski na następne lata – apelował Duda.

Szef państwa zadeklarował, że chce „abyśmy wyprowadzili nasz kraj na godną pozycję”, kraju, „w którym ludzie żyją spokojnie i dostatnio”, realizowana jest „zasada sprawiedliwości”, „zwycięża uczciwość, a nie cynizm i draństwo”, kraju „który nie musi bać się silnych a umie obronić słabszych”. – To wizja Polski, którą chcielibyśmy mieć w przyszłości – mówił Andrzej Duda.

Zapraszając do takiej współpracy inne środowiska polityczne podkreślił, że chce być patronem „wielkiej koalicji polskich spraw, chroniącej najważniejsze polskie wartości: rodzinę, godność Polski i Polaków, nasz honor, pamięć o naszych bohaterach, o różnych momentach naszej historii, a przede wszystkim dumę i ambicję rozwijania Polski dla przyszłych pokoleń”.

źródło:
Zobacz więcej