RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Proszę nie manipulować”. Prezydent odpowiedział dziennikarzowi TVN

(fot. Jeff J Mitchell/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

– Szczepienie przeciwko koronawirusowi powinno być nieobowiązkowe. Takie jest moje stanowisko. Tak jak szczepienia na grypę, które są nieobowiązkowe. Co do pozostałych szczepień, to się nie wypowiadałem – odpowiedział dziennikarzowi TVN prezydent Andrzej Duda, kiedy ten pierwszy odniósł się do sprawy szczepień.

Związki WSI z powstaniem TVN. O czym nie wie ambasador Mosbacher

O związkach ITI i jego twórcy Mariusza Waltera mówił kilka lat temu Antoni Macierewicz, wskazując na wnioski raportu z likwidacji WSI i związki...

zobacz więcej

Dziennikarz TVN stwierdził, że stanowisko Andrzeja Dudy wobec szczepień ma być zdaniem lekarzy nie do przyjęcia.

– Ja wczoraj powiedziałem, że szczepienie przeciwko koronawirusowi powinno być nieobowiązkowe. Takie jest moje stanowisko. Tak jak szczepienia na grypę, które są nieobowiązkowe. Co do pozostałych szczepień, się nie wypowiadałem – odpowiedział mu prezydent Duda.

– Byłem szczepiony tak, jak każde dziecko, jak młodzież. Są choroby, na które są sprawdzone szczepienia. Natomiast jeśli chodzi o grypę i koronawirusa, to w obu przypadkach powinna być taka sama sytuacja – te szczepienia powinny być, ale powinny być nieobowiązkowe, jeśli będzie szczepionka na koronawirusa. Tutaj moje stanowisko się nie zmienia i bardzo proszę nie manipulować i nie kłamać – dodał.

„TVN zaorany” – skomentował europoseł PiS Dominik Tarczyński, który zamieścił fragment materiału z TVN 24 na Twitterze.

źródło:
Zobacz więcej