RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nowe fakty w sprawie wypadku autobusu

– Postępowanie dotyczące wtorkowego wydarzenia z udziałem autobusu linii 181 prowadzone jest w kierunku spowodowania przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji oraz posiadania substancji psychotropowej – powiedziała w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Mirosława Chyr. Jak dodała, zatrzymany kierowca oświadczył, iż po raz ostatni zażywał amfetaminę 3 lipca 2020 r.

Jest nagranie z wypadku autobusu w Warszawie [WIDEO]

Film z dzisiejszego wypadku autobusu w Warszawie pokazano w TVP Info. Widać na nim, jak pojazd taranuje stojące przy ulicy samochody. Kierowca...

zobacz więcej

– Postępowanie dotyczące wtorkowego wydarzenia z udziałem autobusu linii 181 prowadzone jest w kierunku spowodowania przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji oraz posiadania substancji psychotropowej – informuje prokurator.

Jak się dowiedzieliśmy, kierujący autobusem został zatrzymany po przeprowadzeniu badania „narkotesterem”. Badanie to wykazało obecność substancji psychotropowej w organizmie.

Zatrzymamy w obecności funkcjonariuszy Policji oświadczył, iż po raz ostatni zażywał amfetaminę 3 lipca 2020 r.

– Opinia z zakresu badań toksykologicznych potwierdziła obecność substancji psychotropowej pochodnej mefedronu – wpisanej do ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, w stężeniu wskazującym, że kierowca prowadził autobus po użyciu narkotyków, czym wyczerpał również znamiona art. 87 § 1 Kodeksu wykroczeń. W toku przeprowadzonych czynności zabezpieczono substancje psychotropową w postaci amfetaminy, a także akcesoria, które mogą być wykorzystywane przy zażywaniu narkotyków – mówi Chyr.

Prokuratura oczekuje na pełne wyniki badań toksykologicznych zabezpieczonych dowodów.

źródło:
Zobacz więcej