RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zakłócali wiec Morawieckiego. Po wszystkim spotkali się z posłem PO

Według portalu to zwolennicy Trzaskowskiego (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images - zdjęcie ilustracyjne)

Grupa osób, która zakłócała spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Piotrkowa Trybunalskiego, po wiecu spotkała się z posłem Cezarym Grabarczykiem – informuje portal niezależna.pl.

Nowy sondaż na ostatniej prostej. Zmiana poparcia dla kandydatów

Na kilka dni przed drugą turą wyborów prezydenckich to Andrzej Duda prowadzi w wyborczym wyścigu – wynika z sondażu pracowni Social Changes dla...

zobacz więcej

Podczas wizyty w Piotrkowie szef rządu Mateusz Morawiecki przypomniał, że w latach 90. to miasto słynęło m.in. z przemysłu szklarskiego, który w tamtym okresie zakończył się upadkiem. Jak mówił, taka była polityka elit III Rzeczypospolitej, którą – jak zaznaczył Morawiecki – chce przywrócić kandydujący na prezydenta RP Rafał Trzaskowski.

Premier akcentował natomiast, że polityka musi być prowadzona z myślą o każdej rodzinie i o miastach, takich jak Piotrków Trybunalski, w których należy wytyczyć szlaki na przyszłość. – Ten szlak na przyszłość wiedzie przez zwycięstwo pana prezydenta Andrzeja Dudy. Nie chcemy zapaści średniej wielkości miast. Piotrków Trybunalski, który miał szansę rozwijać się wspaniale, w latach III RP ogromnie ucierpiał, nie było tu środków na budowę dróg lokalnych – zauważył Morawiecki.

Krytykował rządy PO-PSL za zaniedbanie realizacji potrzeb małych i średnich miast, co miało odzwierciedlenie m.in. w bezrobociu. – Dlatego ten wybór jest taki zasadniczy. To wybór między rozwojem, który udowodniliśmy, że potrafimy realizować – najniższe bezrobocie, najszybsze wyjście z kryzysu epidemii w Europie. Nie ma się czego bać teraz ani w sprawach gospodarczych, ani w innych. Jesteśmy na dobrej drodze powrotu do normalności – zapewnił premier.

W trakcie wiecu kilka osób próbowało zakłócić przemówienie Morawieckiego. Według portalu niezależna.pl byli to zwolennicy Rafała Trzaskowskiego, wiceszefa PO. Portal podaje, że niektóre z tych osób spotkały się później z posłem PO Cezarym Grabarczykiem. Portal na dowód opublikował zdjęcia przedstawiające spotkanie z posłem.

źródło:
Zobacz więcej