RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent: Pod względem militarnym jesteśmy znacznie bezpieczniejsi niż pięć lat temu

Tysiące amerykańskich żołnierzy wspiera bezpieczeństwo Polski (fot. Jim Lo Scalzo/EPA/Bloomberg via Getty Images)

Dzisiaj mogę z całą pewnością powiedzieć, że jesteśmy pod względem militarnym znacznie bezpieczniejsi niż byliśmy, zanim objąłem urząd prezydenta; tysiące amerykańskich żołnierzy wspiera bezpieczeństwo Polski i naszej części Europy – mówił w Białej Podlaskiej prezydent Andrzej Duda.

Liczebność wojsk amerykańskich w Polsce może być większa niż zakładano

Według czołowego amerykańskiego dyplomaty w Niemczech liczebność wojsk amerykańskich w Polsce może być większa niż pierwotnie zakładano – informuje...

zobacz więcej

Na spotkaniu z mieszkańcami prezydent stwierdził, że ostatnie pięć lat to był dobry czas dla Polski, w tym m.in. dla bezpieczeństwa kraju.

– Nigdy wcześniej jeszcze tak nie było, żebyśmy mieli na naszym terytorium sojusznicze wojska – wojska NATO, wojska amerykańskie, które sami tutaj zaprosiliśmy, dzisiaj są tysiące zaprzyjaźnionych z nami żołnierzy, który pomagają nam, wspierają nas w tym, żeby i Polska, i nasza część Europy była bezpieczna, to jest efekt negocjacji, które prowadziliśmy w 2015 i 2016 r. przed szczytem NATO w Warszawie – powiedział Duda.

Ten szczyt – dodał – „okazał się naszym sukcesem”. – Została ustanowiona wysunięta obecność na wschodniej flance Sojuszu Północnoatlantyckiego i dzisiaj mogę z całą pewnością powiedzieć, że jesteśmy pod względem militarnym znacznie bezpieczniejsi niż byliśmy, zanim objąłem urząd prezydenta RP – powiedział prezydent.

Według niego, wybory prezydenckie zdecydują jaka będzie przyszłość Polski. Apelował do zebranych, aby w niedzielę zagłosowali, wyrażał nadzieję, że w drugiej turze wyborów frekwencja będzie jeszcze większa niż 28 czerwca.

– Te wybory prezydenckie przesądzą, jaka będzie nasza ojczyzna w przyszłości: czy będzie się nadal rozwijała, rosła w siłę, czy będzie budowane jej bezpieczeństwo w taki sposób, jak do tej pory – powiedział Duda.

źródło:

Zobacz więcej