RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ostatnie pożegnanie ks. Ratzingera. Bez papieża seniora

Starszy brat papieża seniora miał 96 lat (fot. PAP/EPA/UWE MOOSBURGER/BISTUM REGENSBURG / POOL)

W katedrze w niemieckiej Ratyzbonie odbyły się uroczystości pogrzebowe ks. Georga Ratzingera, brata papieża seniora Benedykta XVI. Ciało zmarłego spocznie w grobie należącym do fundacji chóru katedralnego Domspatzen, którym ponad 30 lat zarządzał Georg Ratzinger.

Zmarł starszy brat papieża Benedykta XVI

Nie żyje brat papieża seniora Benedykta XVI Georg Ratzinger – poinformowała agencja kath.net. Kilka dni temu bracia spotkali się w Niemczech. Miał...

zobacz więcej

Przed południem w katedrze została odprawiona msza święta pogrzebowa, którą celebrował biskup Rudolf Voderholzer. W homilii przypomniał moment pożegnania papieża seniora z chorym bratem. – Ten znak człowieczeństwa bardzo nas poruszył – powiedział biskup.

W pogrzebie Georga Ratzingera uczestniczyli m.in.: arcybiskup Monachium i Fryzyngi kardynał Reinhard Marx, były biskup Ratyzbony, kardynał Gerhard Ludwig Mueller oraz sekretarz Benedykta XVI Georg Gaenswein.

Papież senior ze względu na zły stan zdrowia nie uczestniczył w pogrzebie brata, ale – co potwierdziła diecezja w Ratyzbonie – obserwował uroczystości pogrzebowe w internecie.

Ksiądz Georg Ratzinger zmarł 1 lipca w Ratyzbonie w wieku 96 lat. Kilka dni przed śmiercią Benedykt XVI przyleciał tam, by pożegnać się z o trzy lata starszym bratem.

źródło:
Zobacz więcej