RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Po zawieszeniu umowy z Arrivą na ulice Warszawy nie wyjechała część autobusów

Miasto do odwołania zawiesiło umowę ze spółką Arriva (fot. PAP/Leszek Szymański)

Po zawieszeniu umowy z Arrivą na stołeczne ulice nie wyjechało 80 z ok. 1,3 tys. autobusów, które realizują kursy w okresie wakacyjnym – poinformował rzecznik prasowy ZTM Tomasz Kunert. Dodał, że chodzi o pojedyncze kursy z różnych linii.

Arriva: Żaden z naszych kierowców nie przystąpi do pracy bez narkotestów

Żaden z naszych kierowców nie wyjedzie bez badań na obecność narkotyków, a jeżeli odmówi, to zostanie odsunięty od obowiązków – zapewniła...

zobacz więcej

– To jest to, co udało nam się zorganizować wczoraj w godzinach wieczornych. Operatorzy, którzy dla nas jeżdżą, zostali poproszeni o przejrzenie swoich zasobów i zadeklarowanie, ile autobusów mogą nam dodać – powiedział rzecznik prasowy ZTM Tomasz Kunert. ZTM wciąż czeka na te informacje.

Kunert zaznaczył również, że 80 autobusów, które nie wyjechało na stołeczne ulice, to „ułamek procenta wszystkich”.

– Oznacza to, że nie zostały zrealizowane pojedyncze kursy na kilku liniach – powiedział. Podkreślił również, że nie została zawieszona żadna linia ani nie zostały zmienione częstotliwości kursów.

Miasto do odwołania zawiesiło umowę ze spółką Arriva, która jako jedna z sześciu przewoźników świadczy transport miejski na terenie stolicy. Powodem był drugi w ostatnim czasie wypadek autobusu tego przewoźnika, którego kierowca prowadził po narkotykach.

źródło:
Zobacz więcej