RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premier: Nie chcemy zapaści średniej wielkości miast

Szef rządu akcentował, że polityka musi być prowadzona z myślą o każdej rodzinie (fot. PAP/Artur Reszko)

Nie chcemy zapaści średniej wielkości miast; panie Rafale Trzaskowski – tu jest Polska, nie na salonach brukselskich – mówił premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu w Piotrkowie Trybunalskim.

Premier: W czerwcu wyższe dochody niż rok temu

W czerwcu tego roku mamy o 3 proc. wyższe dochody niż w czerwcu zeszłego roku – poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas wystąpienia w...

zobacz więcej

Szef rządu akcentował, że polityka musi być prowadzona z myślą o każdej rodzinie i o miastach, takich jak Piotrków Trybunalski.

– Nie chcemy zapaści średniej wielkości miast. Piotrków Trybunalski, który miał szansę rozwijać się wspaniale, w latach III RP ogromnie ucierpiał, nie było tu środków na budowę dróg lokalnych – mówił Morawiecki.

Krytykował rządy PO-PSL za zaniedbanie realizacji potrzeb małych i średnich miast. Negatywnie odnosił się także do wypowiedzi publicznych kandydata KO Rafała Trzaskowskiego.

– Panie Trzaskowski – tu jest Polska, nie na salonach, które pan reprezentuje, nie na salonach brukselskich. Nie obłuda, łgarstwo, nie wieczorem inny pogląd niż rano. Jeszcze niedawno politykę społeczną nazywał z pogardą – rozdawnictwo – mówił premier.

– Dzisiaj przykleja się do PiS-u. Panie Trzaskowski – to zapraszamy do PiS. Choć nie wiem, czy w demokratycznym głosowaniu zostałby pan przyjęty, ale zapraszamy, jak chce pan aplikować – dodał szef rządu.

Według Morawieckiego wybór w drugiej turze jest wyborem między Andrzejem Dudą, którego określił „prezydentem wszystkich Polaków”, a Rafałem Trzaskowskim, którego nazwał „prezydentem salonów europejskich”.

źródło:

Zobacz więcej