RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sala tortur: skalpel, sekator i krzesła dentystyczne. Przerażające odkrycie policji [WIDEO]

Specjalnie przerobione krzesło dentystyczne do tortur (fot. YouTube/Politie Landelijke Eenheid)

Sześciu mężczyzn aresztowała policja w Holandii po tym, jak w miejscowości Wouwse Plantage na południe od Rotterdamu ujawniono kontenery transportowe służące do ukrywania i torturowania ofiar. Wewnątrz znajdowały się przerobione przez przestępców krzesła dentystyczne z pasami unieruchamiającymi, kajdanki i sekatory – wszystko, by zadać odpowiedni ból więzionym osobom.

Zagadka rozwiązana. Trzyletni Wojtek ukrywał się w lasach dwa tygodnie

zobacz więcej

Śledczy wpadli na trop przestępców dzięki francuskim policjantom, którzy złamali szyfr w ich telefonach. W śledztwie ustalono, że poszukiwani mają swoją bazę w Wouwse Plantage, przy granicy z Belgią.

Holenderska policja poinformowała, że kontenery nie zostały jeszcze użyte do tortur. Na ofiary czekały tam m.in. specjalne krzesła dentystyczne z pasami unieruchamiającymi.

Na nagraniu opublikowanym przez policję widać podejrzanych zatrzymywanych przez funkcjonariuszy, którzy następnie wchodzą do kontenerów. Na podłogach i sufitach przymocowane były kajdany, a wnętrza pomieszczeń wypełnione dźwiękoszczelnymi materiałami.


W jednym z kontenerów znaleziono też policyjne mundury i kamizelki kuloodporne, w innym – sekatory, skalpele i kominiarki. Zatrzymano sześciu mężczyzn. Jednym z nich jest 40-latek z Hagi. Śledczy nabrali wobec nich podejrzeń, że planują porwanie i wzięcie zakładników. Dwóch z aresztowanych usłyszało także zarzut nielegalnego posiadania broni.

źródło:
Zobacz więcej