RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent: Zawsze byłem przeciwnikiem prywatyzacji lasów

Zawsze byłem przeciwnikiem prywatyzacji lasów, cieszę się, że tego typu pomysły nie znalazły odzwierciedlenia w polskim systemie prawnym – podkreślił prezydent Andrzej Duda w Poleskim Parku Narodowym w miejscowości Zastawie (gmina Urszulin).

„Lasy to nasze wspólne dobro”. Para prezydencka zainaugurowała akcję „SprzątaMY”

Prezydent Andrzej Duda oraz Agata Kornhauser-Duda zaapelowali w piątek o zabieranie śmieci z lasów. Lasy to nasze wspólne dobro, odwdzięczmy się im...

zobacz więcej

– Jestem wielbicielem lasów, uwielbiam w lesie odpoczywać, uwielbiam korzystać z tych wszystkich dóbr, które przynosi las – mówił prezydent na spotkaniu z leśnikami.

Podkreślił, że w kampanii prezydenckiej w 2015 r. dużo mówiło się o prywatyzacji lasów; zadeklarował, że zawsze był przeciwnikiem prywatyzacji lasów.

– Były zakusy na prywatyzację Lasów Państwowych. Byłem tego zdecydowanym przeciwnikiem i bardzo się cieszę, że tego typu pomysły nie znalazły żadnego odzwierciedlenia w polskim systemie prawnym – powiedział Andrzej Duda.

Pozytywnie odnosił się także do działalności Lasów Państwowych. – Chciałbym, żeby ta polityka sprzyjania Lasom Państwowym, budowania zrównoważonej ekologicznie Polski we współpracy z Lasami Państwowymi była nadal realizowana – zadeklarował prezydent.

źródło:

Zobacz więcej