RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

W poszukiwaniu tańszych biur. Pandemia zmienia warunki pracy

Według ekspertów mogą zyskiwać tańsze lokalizacje poza centrum (fot. Shutterstock/Rawpixel.com)

Na decyzje o przedłużeniu umowy najmu lokali na biura lub podpisaniu nowej wpłynie nie tylko zmiana potrzeb, ale też zmiana możliwości finansowych firm – ocenia „Puls Biznesu”.

Maseczki uratowały tysiące miejsc pracy

Szycie maseczek uratowało tysiące miejsc pracy – pisze „Super Express”. W ramach projektu uszyto 50 mln maseczek, które można m.in. kupić na...

zobacz więcej

Według gazety wymogi sanitarne związane z pandemią sprawią, że nie wszyscy pracownicy zmieszczą się w dotychczasowych biurach.

„Pozytywne doświadczenia z pracą zdalną mogą też skłonić część pracodawców do szerszego wykorzystania formuły home office i rezygnacji z części powierzchni” – przewiduje dziennik.

PB cytuje przygotowane przez firmę AXI IMMO zestawienie czynszów w różnych dzielnicach Warszawy. Według nich mogą zyskiwać tańsze lokalizacje poza centrum, jak Mokotów czy Ochota.

Według raportu najdroższe w klasie A są: Śródmieście – 19-25 euro za metr kwadratowy na miesiąc, Wola – 16-23 euro i Praga Północ – 14-16,5 euro. Podobnie, przy nieco niższych cenach za metr powierzchni, jest w klasie B – podaje wyniki analiz gazeta.

źródło:
Zobacz więcej