RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wypadki naćpanych kierowców miejskich. „To pokazuje głębszy problem”

To pokazuje, że to głębszy systemowy problem zarzadzania przez PO i Rafała Trzaskowskiego Warszawą, wynikający z tego, że różne usługi są oddawane w obce ręce – powiedział w programie „#Jedziemy” Adam Andruszkiewicz. Wiceminister cyfryzacji komentował wypadki w komunikacji miejskiej w stolicy, które zostały spowodowane przez kierowców autobusów prowadzących po narkotykach.

Wypadki autobusów w Warszawie. Ruszają wzmożone kontrole kierowców

Policjanci ze stołecznego Wydziału Ruchu Drogowego rozpoczynają wzmożone kontrole kierowców miejskich autobusów. Ma to związek z dwoma wypadkami,...

zobacz więcej

W ostatnich dniach doszło do dwóch wypadków, spowodowanych przez kierowców miejskich autobusów w Warszawie. Do pierwszego doszło 25 czerwca; kierowca autobusu linii 186 spowodował wypadek na moście Grota-Roweckiego, w którym zginęła pasażerka, a czworo innych pasażerów zostało ciężko rannych. Tomasz U., który kierował autobusem, był pod wpływem amfetaminy. Został aresztowany.

We wtorek rano policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu, do którego doszło na ul. Klaudyny na Bielanach. Kierowca miejskiego autobusu linii 181 uderzył tam w cztery zaparkowane pojazdy i latarnię. Pasażerka autobusu została z ogólnymi potłuczeniami przewieziona do szpitala.

Prowadzący autobus 25-latek został poddany badaniu na zawartość innych substancji odurzających. Tester wskazał na metamfetaminę. W związku z tym kierowca autobusu został przez policjantów zatrzymany.

Jest nagranie z wypadku autobusu w Warszawie [WIDEO]

Film z dzisiejszego wypadku autobusu w Warszawie pokazano w TVP Info. Widać na nim, jak pojazd taranuje stojące przy ulicy samochody. Kierowca...

zobacz więcej

Obaj kierowcy pracowali dla firmy Arriva. Jak informowała rzeczniczka stołecznego ratusza po spotkaniu władz miasta z tym przewoźnikiem, została podjęta decyzja o czasowym zawieszeniu z nią umowy.

W TVP Info wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz ocenił, że w tej sprawie Rafał Trzaskowski jako prezydent stolicy „zachowuje się skandalicznie”.

– Kiedy mieliśmy po raz pierwszy tę sytuację wypadku kierowcy pod pływem narkotyków, pojawiły się apele, by nie podejmować tego tematu w kampanii wyborczej i tego nie ruszaliśmy – wyjaśnił.

Mówił, że w ciągu tygodnia „mamy kolejny wypadek z udziałem przewoźnika, który zatrudnia kierowcę, który wozi Polaków pod wpływem narkotyków”.

– To pokazuje, że to głębszy systemowy problem i problem zarządzania przez PO i Rafała Trzaskowskiego, wynikający z tego, że różne usługi w Warszawie są oddawane w obce ręce. Niemcy dostarczają prąd, Francuzi ciepło, Turcy budują metro – wyliczał.

– Polskie państwo zostało w wielu obszarach wycofane przez rządy PO. My przywracamy obecność polskiego kapitału i polskich firm, przywracamy obecność wielu połączeń kolejowych, również pamiętajmy o funduszu odtwarzania połączeń kolejowych. Staramy się tam, gdzie ekipa Trzaskowskiego wyprowadziła Polskę z tych obszarów gospodarczych, na nowo państwo polskie umieścić – zaznaczył Andruszkiewicz.

źródło:
Zobacz więcej