RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wypadki autobusów w Warszawie. Ruszają wzmożone kontrole kierowców

Kontrole będą przeprowadzać funkcjonariusze stołecznego Wydziału Ruchu Drogowego (fot. PAP/Rafał Guz)

Policjanci ze stołecznego Wydziału Ruchu Drogowego rozpoczynają wzmożone kontrole kierowców miejskich autobusów. Ma to związek z dwoma wypadkami, do których doszło w ostatnim czasie w Warszawie. Sprawcami byli kierowcy komunikacji miejskiej znajdujący się pod wpływem narkotyków.

Jest nagranie z wypadku autobusu w Warszawie [WIDEO]

Film z dzisiejszego wypadku autobusu w Warszawie pokazano w TVP Info. Widać na nim, jak pojazd taranuje stojące przy ulicy samochody. Kierowca...

zobacz więcej

Jak poinformowała Komenda Stołeczna Policji, funkcjonariusze stołecznego Wydziału Ruchu Drogowego będą sprawdzać stan trzeźwości i stan psychofizyczny kierowców komunikacji miejskiej, rozpoczynających pracę, jak i powracających do zajezdni.

Kierowcy mają być także kontrolowani w czasie postojów na pętlach. „Kontrole kierowców obejmą wszystkich przewoźników świadczących usługi w ramach autobusowej komunikacji miejskiej” – przekazała KSP.

Kontrole mają związek z wypadkami, które w ostatnim czasie zdarzyły się w stolicy. Do pierwszego doszło 25 czerwca; kierowca autobusu linii 186 spowodował wypadek na moście Grota-Roweckiego, w którym zginęła pasażerka, a czworo innych pasażerów zostało ciężko rannych. Tomasz U., który kierował autobusem, był pod wpływem amfetaminy. Został aresztowany.

We wtorek rano policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu, do którego doszło na ulicy Klaudyny na warszawskich Bielanach. Kierowca miejskiego autobusu linii 181 uderzył tam w cztery zaparkowane pojazdy i latarnię. Jedna osoba, pasażerka autobusu, została z ogólnymi potłuczeniami przewieziona do szpitala.

Müller do rzeczniczki ratusza: Rządzenie polega na szukaniu rozwiązań, a nie spychologii

„Rządzenie polega na szukaniu rozwiązań, a nie spychologii” – napisał we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller do rzeczniczki ratusza, która zarzucała...

zobacz więcej

– Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowcy, to badanie dało wynik ujemny. Prowadzący autobus 25-latek został także poddany badaniu na zawartość innych substancji odurzających. Tester wskazał na metamfetaminę. Kierowca został przez policjantów zatrzymany – informował asp. szt. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.

Podkreślił, że to zdarzenie wskazuje na problem nadzoru nad kierowcami pozostający w gestii przewoźnika.

Obydwaj kierowcy pracowali dla firmy Arriva. Jak informowała rzeczniczka stołecznego ratusza, po spotkaniu władz miasta z tym przewoźnikiem została podjęta decyzja o czasowym zawieszeniu z nim umowy.

źródło:

Zobacz więcej