RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premier: Panie Trzaskowski, co zrobiliście żeby zapobiec wypadkom?

Premier Mateusz Morawiecki: „Panie Trzaskowski jakie zabezpieczenia i kontrole, co zrobiliście żeby zapobiec wypadkom? Czy niemiecka Arriva wprowadziła plan naprawczy?” (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

Panie Trzaskowski, jakie zabezpieczenia i kontrole, co zrobiliście żeby zapobiec wypadkom? Czy niemiecka Arriva wprowadziła plan naprawczy? – pyta na Twitterze premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do wypadku miejskiego autobusu w Warszawie. We wtorek okazało się, że spowodował go kierowca, który był pod wpływem narkotyków. To drugi taki przypadek w ostatnim czasie.

Ratusz zawiesił umowę z Arrivą. Czeka na „zaświadczenia, że kierowcy nie zażywają substancji psychoaktywnych”

Po spotkaniu władz Warszawy z firmą Arriva zawiesiliśmy umowę z wykonawcą – poinformowała we wtorek po południu rzeczniczka warszawskiego ratusza...

zobacz więcej

„W różnych miejscach zdarzają się błędy. Sztuką rządzenia jest umiejętność wyciągania wniosków. Panie Trzaskowski, jakie zabezpieczenia i kontrole, co zrobiliście żeby zapobiec wypadkom? Czy niemiecka Arriva wprowadziła plan naprawczy? Chodzi o to, żeby odpowiadać na takie pytania” – napisał na Twitterze Mateusz Morawiecki, zwracając się do prezydenta stolicy i kandydata KO na prezydenta RP.

We wtorek na warszawskich Bielanach doszło do wypadku z udziałem miejskiego autobusu. Kierowca pojazdu linii 181 uderzył tam w cztery zaparkowane samochody oraz latarnię. Jedna osoba, pasażerka autobusu, została z ogólnymi potłuczeniami przewieziona do szpitala.

25-letni kierowca został poddany badaniu na zawartość substancji odurzających. – Tester wskazał na metamfetaminę. W związku z powyższym kierowca autobusu został przez policjantów zatrzymany – poinformował asp. szt. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.

Do podobnego zdarzenia z udziałem kierowcy miejskiego autobusu, będącego pod wpływem narkotyków, pracującego dla firmy Arriva doszło 25 czerwca. Wtedy kierowca autobusu linii 186, będący pod wpływem amfetaminy, spowodował wypadek na moście Grota-Roweckiego; zginęła pasażerka, a czworo innych pasażerów zostało ciężko rannych. Mężczyzna został aresztowany.

źródło:
Zobacz więcej