RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

ZTM miał prawo kontrolować stan kierowców. Poseł pokazał umowę Warszawy z Arrivą

Zapisy dotyczą także wpływu środków odurzających (fot. PAP/Rafał Guz/tt/@lisieckipawel)
Zapisy dotyczą także wpływu środków odurzających (fot. PAP/Rafał Guz/tt/@lisieckipawel)

Urząd M. St. Warszawy „wystosował pismo do premiera o pilne zmiany legislacyjne dotyczące możliwości kontroli kierowców na obecność substancji psychoaktywnych. Do dzisiaj nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi” – napisała rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka. W odpowiedzi poseł PiS Paweł Lisiecki zamieścił umowę miasta z Arrivą, z której wynika, że pracownicy ZTM mają prawo do kontroli stanu kierowców autobusów, także pod kątem wpływu środków odurzających.

Ratusz zawiesił umowę z Arrivą. Czeka na „zaświadczenia, że kierowcy nie zażywają substancji psychoaktywnych”

Po spotkaniu władz Warszawy z firmą Arriva zawiesiliśmy umowę z wykonawcą – poinformowała we wtorek po południu rzeczniczka warszawskiego ratusza...

zobacz więcej

Rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka napisała, że po wypadku sprzed dwóch tygodni Urząd M. St. Warszawy „wystosował pismo do premiera o pilne zmiany legislacyjne dotyczące możliwości kontroli kierowców na obecność substancji psychoaktywnych. Do dzisiaj nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi”.

Tymczasem Lisiecki zamieścił również na Twitterze zdjęcia umowy miasta z Arrivą. Zapisano tam, że: „Zamawiający zastrzega sobie możliwość (…) honorowania uprawnień pracowników ZTM, posiadających na legitymacji służbowej symbol »K« lub »KW« do: a) kontroli: I) dokumentów kierowcy i autobusu, II) stanu psychofizycznego kierowcy autobusu, w szczególności pod kątem trzeźwości i braku wpływu środków odurzających”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej