RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Bielan: Polacy zdecydują o modelu współpracy prezydenta z rządem

Będziemy wybierać tak naprawdę model współpracy pomiędzy prezydentem a rządem. Będziemy wybierać, czy ta współpraca będzie w miarę zgodna (…), czy też będziemy mieć prezydenturę chaosu, wiecznego konfliktu, w której prezydent będzie wetował tylko po to, aby zrobić na złość rządowi – przekonywał w „Gościu Wiadomości” Adam Bielan, rzecznik sztabu wyborczego Andrzeja Dudy.

„Trzaskowski spuścił swoje medialne bulteriery”

– Dlaczego kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski nie wziął udziału w głosowaniu i nie poparł ustawy wprowadzającej rejestr pedofilów – pytali...

zobacz więcej

Bielan argumentował, że model, w którym prezydent wetuje wszystkie ustawy, spowoduje paraliż państwa. – W Polsce konstytucja dzieli dość wyraźnie kompetencje pomiędzy rząd a prezydenta, tylko te kompetencje na siebie nachodzą. Dodatkowo prezydent ma prawo weta, może odmówić podpisania jakiejś ustawy. To jest bardzo ważne, szczególnie w czasie kryzysu – przekonywał.

W opinii gościa TVP dzięki współpracy prezydenta i rządu udało się podczas kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa przyjąć cztery tarcze antykryzysowe, które pomogły uratować tysiące miejsc pracy.

– W Polsce spadek PKB w związku z koronakryzysem będzie najniższy w całej Unii Europejskiej, a w przyszłym roku będzie bardzo szybkie odbicie (…). W UE są kraje, w których ten spadek będzie dwu-, a nawet trzykrotnie większy, dlatego m.in., że tam nie ma stabilności politycznej. W Polsce ta stabilność polityczna dzięki dobrej współpracy rządu i prezydenta wciąż istnieje. Mam nadzieję, że Polacy dokonają rozsądnego wyboru w niedzielę i nie zaburzą tej stabilizacji – zaapelował Adam Bielan.

źródło:
Zobacz więcej