RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„To nieprofesjonalne”. Wyborcy zawiedzeni nieobecnością Trzaskowskiego w Końskich

Wyborcy w rozmowie z dziennikarzami TVP mówią, że są zawiedzeni nieobecnością kandydata KO Rafała Trzaskowskiego na poniedziałkowej debacie prezydenckiej w Końskich. Niektórzy z nich przejechali setki kilometrów, aby zadać mu swoje pytania. Jak wynika z sondażu pracowni Pollster dla „Wiadomości”, TVP1 67 proc. badanych uważało, że Trzaskowski powinien wziąć udział w debacie.

3,78 mln widzów debaty TVP. „Arenę” śledziło 2,08 mln

3,78 mln widzów oglądało debatę prezydencką zorganizowaną przez Telewizję Polską w Końskich. Zorganizowana w Lesznie przez sztab kontrkandydata...

zobacz więcej

– Zlekceważył nas. Było mówione, a nie przyjechał – stwierdził w rozmowie z TVP jeden z wyborców. Inni mówili, że kandydat KO stchórzył oraz okazał brak szacunku do miekszańców mniejszych miejscowości.

– To nie chodzi o samego prezydenta, ale o ludzi. To jest takie zagranie trochę nieprofesjonalne – komentowała jedna z zawiedzionych rozmówczyń. – Czego się boi? Pytań? Odpowiedzi? – zastanawiała się inna. Jeszcze inna stwierdziła, że być może „Końskie mu nie odpowiadały”, bo to dla niego za małe miasto.

Debatę wyborczą w Telewizji Polskiej, na którą stawił się jedynie prezydent Andrzej Duda, można było śledzić w TVP1, TVP Info, TVP Polonia, a także w Polsat News i TV Republika.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej tego samego dnia w Lesznie zorganizował „Arenę prezydencką”. Relację z wydarzenia oglądać można było w TVN24, TVN24 BiS i Polsat News (stacja z racji transmisji debaty z Andrzejem Dudą „Arenę” pokazała w dwóch częściach).

źródło:
Zobacz więcej