RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pełnomocnik partnerki i córki ułaskawionego: Stop patologicznym działaniom mediów

– Żadna kwota nie jest adekwatna, by przywrócić ład w rodzinie i przywrócić relacje między ojcem i córką, a córka tego chciała i ciągle chce, oraz między matką a ojcem. Czy to się uda, trudno powiedzieć, natomiast wydaje się, że żadna kwota nie jest w stanie zrównoważyć tej traumy i tego szoku, który dwie kobiety przeżywają dzisiaj – powiedział mec. Krzysztof Wąsowski, pełnomocnik partnerki i córki mężczyzny objętego prawem łaski przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Partnerka i córka ułaskawionego pozywają wydawcę „Faktu”

Złożę dzisiaj pozew przeciwko Ringier Axel Springer o ochronę dóbr osobistych z żądaniem zapłaty 1 mln zł tytułem zadośćuczynienia za krzywdy...

zobacz więcej

Mec. Krzysztof Wąsowski, pełnomocnik partnerki i córki mężczyzny ułaskawionego przez prezydenta Andrzeja Dudę złoży pozew przeciwko wydawcy dziennika „Fakt”. Prawnik poinformował, że chodzi o ochronę dóbr osobistych. Rodzina domaga się miliona złotych.

– Żadna kwota nie jest adekwatna, by przywrócić ład w rodzinie i przywrócić relacje między ojcem i córką, a córka tego chciała i ciągle chce, oraz między matką a ojcem. Czy to się uda, trudno powiedzieć, natomiast wydaje się, że żadna kwota nie jest w stanie zrównoważyć tej traumy i tego szoku, który dwie kobiety przeżywają dzisiaj – powiedział Wąsowski.

– Trzeba natomiast powiedzieć: stop takim patologicznym działaniom mediów, które wkraczają w prywatność osób niepublicznych, niezaangażowanych w politykę. Osób, które chciały spokojnie żyć, chciały wrócić po jednej z największych tragedii, jaka się może w rodzinie wydarzyć. Dlatego ta kwota musi być duża i musi po prostu odstraszać, musi spowodować, że przynajmniej niektóre media zastanowią się, czy w można w tak brutalny sposób wkraczać w prywatne życie ludzi – dodał.

W minionym tygodniu w „Fakcie” opisano sprawę ułaskawienia przez prezydenta mężczyzny skazanego za przestępstwo seksualne na małoletniej córce. Z tekstu wynikało, że prezydent ułaskawił skazanego, tymczasem akt łaski dotyczył skrócenia mężczyźnie zakazu zbliżania do pokrzywdzonych, po odbyciu przez niego kary więzienia.

Rodzina obawia się o swoje bezpieczeństwo po publikacjach „Faktu”

Po latach dramatu wreszcie mieli szansę na normalne życie. Jak twierdzą, pomocną dłoń wyciągnął do nich prezydent Andrzej Duda, ale jedna z gazet...

zobacz więcej

„Fakt” napisał, że prezydent „pomógł bestii, która seksualnie znęcała się nad własnym dzieckiem”. Opisał też szczegóły przestępstwa. „Panie prezydencie, jak Pan mógł ułaskawić kogoś takiego” – pytała na pierwszej stronie gazeta.

W poniedziałek mec. Wąsowski przekazał oświadczenie obu kobiet, które – jak ocenił – „jest świadectwem osobistego dramatu i ogromnej krzywdy, jakiej te kobiety doznały w wyniku bezprecedensowego i wyjątkowo brutalnego ataku ze strony wydawanego przez wydawnictwo Ringier Axel Springer dziennika »Fakt«”.

„Wybaczyłyśmy i długo odbudowywałyśmy zaufanie. Dlatego wiemy, że nasz tata i partner się zmienił. Zwróciłyśmy się do pana prezydenta o prawo łaski. Prawie dwa lata o nic nie zabiegałyśmy. Nie dla niego, bo on całą karę odsiedział w więzieniu, co do jednego dnia, ale dla nas. Chciałyśmy tylko móc się z nim na co dzień widywać. Nic więcej” – napisały kobiety w oświadczeniu.

źródło:
Zobacz więcej