RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Czołowe zderzenie pociągów w Czechach. Są zabici i dziesiątki rannych

Nie wiadomo, ile osób mogło podróżować w obu pociągach (fot. PAP/ EPA/Policie CR)

Co najmniej trzy osoby zginęły, a około 30 zostało rannych we wtorek w katastrofie kolejowej koło miejscowości Pernink w powiecie Karlowe Wary, w pobliżu granicy z Niemcami – poinformowały służby ratownicze. Przyczyny czołowego zderzenia dwóch pociągów osobowych bada prokuratura.

Autobus miejski wpadł do jeziora. Nie żyje co najmniej 21 osób

Co najmniej 21 osób, a 15trafiło do szpitala z obrażeniami, gdy autobus komunikacji miejskiej wpadł do jeziora w mieście Anshun na południu Chin –...

zobacz więcej

Akcję ratowniczą w trudnym górskim terenie prowadzą strażacy z 11 zespołów oraz załogi 10 karetek pogotowia ratunkowego. O pomoc poproszono zespoły z Saksonii w Niemczech. Na miejsce dotarł także śmigłowiec. W okolicznych szpitalach ogłoszono stan gotowości do przyjęcia rannych. Rzecznicy służb ratowniczych nie chcieli spekulować o przyczynie katastrofy.

Nie wiadomo, ile osób mogło podróżować w obu pociągach. Jeden z nich jechał z Karlowych Warów do Johanngeorgenstadtu w Niemczech, drugi w przeciwnym kierunku. Oba pociągi należą do czeskiego przewoźnika České dráhy.

Jan Kučera, Generalny Inspektor Inspektoratu Kolejnictwa, powiedział, że co najmniej jedna osoba zmarła natychmiast po katastrofie.

„Rozpoczęliśmy dochodzenie. Według administracji kolei co najmniej jedna osoba została zabita na miejscu” – napisał.

Jak powiedział portalowi Idnes.cz rzecznik straży pożarnej w Karlowych Warach, na miejsce wysłano pięć zastępów strażackich i dwa helikoptery ratownicze.

źródło:
Zobacz więcej