RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Warszawa: Prokuratura zleciła badania krwi kierowcy autobusu

Kierowca został zatrzymany (fot. TVP Info)

– Zleciliśmy niezwłocznie badania krwi kierowcy, który we wtorek uderzył w zaparkowane auta. Oczekujemy na ich wyniki – powiedziała we wtorek popołudniu rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Mirosława Chyr.

Policja: Kierowca autobusu był pod wpływem metamfetaminy

– Kierowca autobusu, który we wtorek uderzył w cztery zaparkowane auta, był pod wpływem substancji odurzających. Tester wskazał w tym przypadku na...

zobacz więcej

Rzecznik Prokuratury Okręgowej potwierdziła, że kierowca autobusu został zatrzymany. – W tej chwili trwają badania krwi mężczyzny i od tego wyniku zależeć będą dalsze decyzje prokuratury w tej sprawie – powiedziała Chyr.

Jak przekazał asp. szt. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznego Policji, około godz. 10.30 we wtorek policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu, do którego doszło na ul. Klaudyny na warszawskich Bielanach. Kierowca miejskiego autobusu linii 181 uderzył tam w cztery zaparkowane pojazdy oraz latarnię. Jedna osoba, pasażerka autobusu, została z ogólnymi potłuczeniami przewieziona do szpitala.

– Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowcy, to badanie dało wynik ujemny. Prowadzący autobus 25-latek został także poddany badaniu na zawartość innych substancji odurzających. Tester wskazał w tym przypadku na metamfetaminę. W związku z powyższym kierowca autobusu został przez policjantów zatrzymany – informował asp. szt. Mrozek.

Jednocześnie podkreślił, że to zdarzenie wskazuje na problem nadzoru nad kierowcami pozostający w gestii samego przewoźnika.

To już drugie podobne zdarzenie z udziałem kierowcy miejskiego autobusu, będącego pod wpływem narkotyków, pracującego dla firmy Arriva.

25 czerwca kierowca autobusu linii 186 spowodował wypadek na moście Grota-Roweckiego, w którym zginęła pasażerka, a czworo innych pasażerów zostało ciężko rannych. Tomasz U., który kierował autobusem, był pod wpływem amfetaminy. Został aresztowany.

źródło:
Zobacz więcej