RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trzaskowskiego zapytano, czy wiedział, że urzędnik ratusza zadawał mu pytania

– Nie wiem, kogo kieruje na spotkania i debaty dana redakcja. To jest decyzja redakcji. „Najwyższy Czas” wysłał swojego reportera – powiedział kandydat KO i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. To odpowiedź na pytanie, czy wiedział, że urzędnik miejski Grzegorz Jakubowski zadawał mu pytania w trakcie „Areny Prezydenckiej”. „Jesteśmy zaskoczeni, że pracownik Urzędu M. St. Warszawy zadawał w »Arenie Prezydenckiej« pytania Rafałowi Trzaskowskiemu, reprezentując prawicowy tygodnik” – napisała z kolei rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka.

Urzędnik stołecznego ratusza udawał dziennikarza i zadał pytanie Trzaskowskiemu

Urzędnik warszawskiego ratusza w roli dziennikarza zadawał pytania kandydatowi Koalicji Obywatelskiej Rafałowi Trzaskowskiemu podczas debaty „Arena...

zobacz więcej

Grzegorz Jakubowski, który zadał pytanie Trzaskowskiemu, jest obecnie zatrudniony w Urzędzie Dzielnicy Żoliborz, pracuje w Biurze Administracji i Spraw Obywatelskich. Jak ustalił portal zyciestolicy.pl, pisze artykuły dla „Gazety Finansowej” pod pseudonimem Wiktor Kowalski. Do niedawna pracował jako dziennikarz śledczy.

Dziennikarz TVP Info zadał dziś kandydatowi KO pytanie, czy wiedział, że Jakubowski jest warszawskim urzędnikiem.

– Nie wiem, kogo kieruje na spotkania i debaty dana redakcja. To jest decyzja redakcji. „Najwyższy Czas” wysłał swojego reportera. Ja nie jestem jak minister Ziobro. Od lustrowania ludzi. Lustrowaniem ludzi zajmujecie się wy za pieniądze publiczne – odpowiedział kandydat KO.

Do sprawy odniosła się na Twitterze także rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka.

„Jesteśmy zaskoczeni, że pracownik Urzędu M. St. Warszawy zadawał w »Arenie Prezydenckiej« pytania Rafałowi Trzaskowskiemu, reprezentując prawicowy tygodnik. Nikogo w urzędzie nie informował o tym zamiarze. Zatrudniając go na zastępstwo, urząd oceniał jego kompetencje zawodowe, nie badał innych aktywności” – napisała Gałecka.

źródło:
Zobacz więcej