RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Policja: Kierowca autobusu był pod wpływem metamfetaminy

– Kierowca autobusu, który we wtorek uderzył w cztery zaparkowane auta, był pod wpływem substancji odurzających. Tester wskazał w tym przypadku na metamfetaminę – poinformował asp. szt. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznego Policji.

Nieoficjalnie: Kierowca autobusu, który staranował auta, też był pod wpływem amfetaminy

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł portal tvp.info, kierowca autobusu, który dziś w Warszawie staranował kilka aut, był pod...

zobacz więcej

Jak przekazał policjant, około godz. 10.30 funkcjonariusze zostali powiadomieni o zdarzeniu, do którego doszło na ul. Klaudyny na warszawskich Bielanach. Kierowca miejskiego autobusu linii 181 uderzył tam w cztery zaparkowane pojazdy oraz latarnię. Jedna osoba, pasażerka autobusu, została z ogólnymi potłuczeniami przewieziona do szpitala.

Zarząd Transportu Miejskiego przeprowadza także kontrolę w zajezdniach operatorów i wystąpił do firmy Arriva o wyjaśnienia ws. wypadku do którego doszło na ul. Klaudyny – poinformował Tomasz Kunert, rzecznik prasowy ZTM. Dodał, że ZTM rozważa zerwanie umowy zawartej z Arrivą o świadczenie usług przewozowych.

– Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowcy, to badanie dało wynik ujemny. Prowadzący autobus 25-latek został także poddany badaniu na zawartość innych substancji odurzających. Tester wskazał w tym przypadku na metamfetaminę. W związku z powyższym kierowca autobusu został przez policjantów zatrzymany – poinformował asp. szt. Mrozek. Jednocześnie podkreślił, że to zdarzenie wskazuje na problem nadzoru nad kierowcami, pozostający w gestii samego przewoźnika.

Warszawa: Autobus miejski staranował zaparkowane auta

Autobus miejski uderzył w zaparkowane samochody i latarnię na ul. Klaudyny w Warszawie. Według nieoficjalnych informacji kierowca zasnął z powodu...

zobacz więcej

To już drugie podobne zdarzenie z udziałem kierowcy miejskiego autobusu, będącego pod wpływem narkotyków, pracującego dla firmy Arriva.

25 czerwca kierowca autobusu linii 186 spowodował wypadek na moście Grota-Roweckiego, w którym zginęła pasażerka, a czworo innych pasażerów zostało ciężko rannych. Tomasz U., który kierował autobusem, był pod wpływem amfetaminy. Został aresztowany.

– Należy mieć na uwadze, że usługi transportowe w zakresie przewozu osób świadczy wiele firm. Są to zarówno firmy obsługujące linie miejskie, transport krajowy i przewozy regionalne. Policjanci kontrolują wyrywkowo te pojazdy i kierowców na trasach. Jednak to na pracodawcach spoczywa obowiązek sprawdzenia, w jakim stanie ich pracownicy siadają za kierownicą pojazdów. To firma transportowa ponosi bezpośrednią odpowiedzialność za swoich ludzi – zaznaczył Mrozek.

Nieoficjalną informację o tym, że kierowca może być pod wpływem środków odurzających jako pierwszy podał portal tvp.info.

źródło:
Zobacz więcej