RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Ukradł z grobu prawie 200 róż i podarował koleżankom. Grozi mu więzienie

Ograbił grób z blisko 180 ciętych róż (fot. KPP w Poddębicach)

Policjanci z Poddębic (Łódzkie) zatrzymali 20-latka, który na cmentarzu komunalnym ograbił grób z kwiatów, a następnie wręczył je dwóm koleżankom. Za okradanie nagrobków mężczyźnie grozić może do 8 lat pozbawienia wolności.

Bogacze ponad 20 lat trzymali niewolnicę w szopie

Opinią publiczną Brazylii wstrząsnęło odkrycie przez władze w bogatej dzielnicy Sao Paulo 61-letniej obecnie kobiety, która od 1998 r. pracowała...

zobacz więcej

– Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach zatrzymali we wtorek mężczyznę, który dzień wcześniej ograbił grób na cmentarzu komunalnym z blisko 180 ciętych róż. Kwiaty przekazał swoim koleżankom. Skradzione mienie zostało odzyskane – poinformowała Beata Orłowska z poddębickiej komendy.

Mężczyzna usłyszał już zarzut - za ograbienie grobu lub innego miejsca spoczynku zmarłego grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Teraz o dalszym losie 20-latka zadecyduje sąd.

– Kradzież nawet małego znicza jest przestępstwem. Jeśli zauważymy zachowanie świadczące o kradzieży na cmentarzu, nie wahajmy się zawiadomić policji. Pamiętajmy, że szybkie zgłoszenie pozwoli funkcjonariuszom podjąć natychmiastowe i skuteczne działania. Wszyscy odwiedzający groby najbliższych, którzy zauważą podejrzanie zachowujące się osoby, powinni natychmiast kontaktować się z policją pod nr 997 lub 112 – podkreśliła Orłowska.

źródło:
Zobacz więcej