RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kwaśniewski i Komorowski poparli Trzaskowskiego

Byli prezydenci uważają, że wybór Trzaskowskiego jest „lepszy dla Polski” (fot. Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images)
Byli prezydenci uważają, że wybór Trzaskowskiego jest „lepszy dla Polski” (fot. Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images)

Byli prezydenci Bronisław Komorowski i Aleksander Kwaśniewski poparli kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego przed II turą wyborów. Według Kwaśniewskiego taki wybór jest „lepszy dla Polski”. Komorowski ocenił, że „trzeba bardziej szukać tego, co nas łączy, niż tego, co nas dzieli”.

„Ze mnie próbowano robić prawie że geja”. Posłanka Lewicy do Komorowskiego: Wstyd

Ze mnie, ojca pięciorga dzieci i człowieka całe życie jakoś związanego z Kościołem, próbowano robić ateistę, wroga Kościoła i prawie że geja –...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Każdy z nas jakąś Polskę nosi w sercu. I mamy świadomość, że jest wielu Polaków różnie myślących i różnie kochających ojczyznę. Ale są takie momenty, kiedy trzeba bardziej szukać tego, co nas łączy, niż tego, co nas dzieli – oświadczył Komorowski, podczas wspólnej z Kwaśniewskim konferencji prasowej w Warszawie.

Składając wspólnie z byłym prominentnym działaczem PZPR deklarację poparcia dla obecnego prezydenta Warszawy Komorowski podkreślał, że swoje życie poświęcił „walce o niepodległość Polski i służbę Polsce od 1989 do 2015 r.

Jak dodał, obaj z Kwaśniewskim mają „świadomość, że nigdy nie było i nie będzie kandydata, który by zadowolił ludzi o bardzo zróżnicowanych poglądach”.

– Tym niemniej pogląd na polską demokrację, na miejsce Polski w świecie zachodnim, pogląd na wolność obywateli, wolność podejmowania wyzwań gospodarczych, na problemy naszych działań na rzecz bycia cząstka wspólnoty demokratycznej na świecie, powinny skłonić wszystkich do tego, żeby pomimo czasami różnic, zagłosować na tego, który stwarza większą gwarancję, albo ogromną nawet gwarancję, że będzie respektował te wszystkie sprawy, które w przypadku pewnie nas, były niesłychanie ważne w naszej prezydenturze – powiedział Komorowski.

Kompromitacja Trzaskowskiego. Polityk PO broni donosicielki SB

Warszawski ratusz wspiera fundację Jolanty Gontarczyk (obecnie Lange). Kobieta w okresie PRL jako TW SB miała inwigilować założyciela ruchu...

zobacz więcej

Aleksander Kwaśniewski oświadczył, że będzie głosował na Rafała Trzaskowskiego i prosi o to „tych, którzy z nim sympatyzują, którzy na niego głosowali”.

– Mówię to szczególnie do ludzi lewicy. Są różnice programowe, są różnice życiorysowe, pewnie są też jakieś pretensje. Ale w tym momencie ten wybór jest lepszy dla Polski, ten wybór jest wyborem nadziei na to, że Polska zmieni się, że Polska nie będzie taka, jak obserwowaliśmy przez ostatnie pięć lat – przekonywał, oskarżając urzędującego prezydenta o „gwałcenie konstytucji” i sugerując, że nie tylko nie wzmocnił on pozycji międzynarodowej Polski, ale ją wręcz osłabił.

Odnosząc się do kwestii bezpieczeństwa kraju polityk stwierdził, że Andrzej Duda „zgadzał się na niedorzeczne eksperymenty poprzedniego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza”.

– Wierzę, że Rafał Trzaskowski będzie miał wiele dobrych pomysłów – zapewniał Kwaśniewski.

Komentując jego wystąpienie były minister obrony (w rządzie premiera Jana Olszewskiego) Jan Parys zwrócił uwagę, że Trzaskowski „idzie ręka w rękę” z postkomunistami reprezentowanymi przez Kwaśniewskiego.

źródło:

Zobacz więcej