RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Autobus miejski wpadł do jeziora. Nie żyje co najmniej 21 osób

W autobusie było między innymi czworo uczniów (fot. PAP/EPA/STR)

Co najmniej 21 osób, a 15trafiło do szpitala z obrażeniami, gdy autobus komunikacji miejskiej wpadł do jeziora w mieście Anshun na południu Chin – podały lokalne media, powołując się na władze prowincji Kuejczou.

Tragedia w parku rozrywki. Kobieta wypadła z kolejki górskiej

W parku rozrywki Saint-Paul we Francji doszło do tragicznego wypadku. Podczas jazdy kolejką górską 32-letnia kobieta zaczęła wyślizgiwać się zza...

zobacz więcej

Incydent miał miejsce w południe czasu miejscowego (godz. 6 rano w Polsce). Nie jest jasne, czy ofiary poniosły śmierć na miejscu wypadku, czy też zmarły po przewiezieniu do szpitala.

Na nagraniach publikowanych w mediach społecznościowych widać, jak autobus linii 2 nagle skręca w lewo, przejeżdża przez pas przeznaczony dla ruchu w przeciwnym kierunku i wpada do zbiornika wodnego Hongshan.

Na miejsce wypadku wysłano około 100 ratowników, w tym 17 nurków – przekazała straż pożarna prowincji Kuejczou.

W autobusie było między innymi czworo uczniów. Jeden z nich zginął, a troje przewieziono do szpitala – podał na kanale społecznościowym dziennik „Renmin Ribao”, nie precyzując wieku tych uczniów.

Gazeta potwierdziła, że był wśród nich co najmniej jeden licealista wracający z porannej części egzaminu gaokao, chińskiego odpowiednika matury. Tegoroczne egzaminy rozpoczęły się z miesięcznym opóźnieniem z powodu pandemii koronawirusa.

źródło:

Zobacz więcej