RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent: OSP ma wielkie znaczenie dla Polski

Prezydent w Szeligach (fot. PAP/Tomasz Waszczuk)

Ochotnicze straże pożarne mają wielkie znaczenie dla naszej ojczyzny; podtrzymują tradycję, budują wspólnotę i społeczeństwo obywatelskie, a także kształtują w człowieku to, co dobre i szlachetne – powiedział na spotkaniu z ochotnikami w Szeligach prezydent Andrzej Duda.

„Nie dał rady w Warszawie, nie da w Polsce”. Długa lista „osiągnięć” Trzaskowskiego

Trzaskowski nie dał rady w Warszawie, nie da rady w Polsce – mówił na konferencji prasowej wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. Polityk...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Prezydent odwiedził jednostkę ratownictwa wodnego OSP w Szeligach koło Ełku. Wskazywał, że służba w ochotniczej straży pożarnej jest często tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

– To jest uczenie naszych dzieci, naszej młodzieży tego, że drugi człowiek jest ważny, że należy na bliźniego i na jego sprawy zwracać uwagę. Że niesienie pomocy i zwracanie uwagi na drugiego człowieka jest czymś niezwykle szlachetnym, czymś, co jest w życiu ważne, czymś, co czyni człowieka lepszym, co warto realizować – mówił, dziękując ochotnikom.

– Są takie dwa elementy na terenach mniejszych miast i terenach wiejskich życia obywatelskiego, które mają swoją niezwykłą wartość. One były kiedyś typowo męskie albo typowo kobiece, dzisiaj to się pozmieniało. Chyba dobrze, że w kołach gospodyń wiejskich są dzisiaj panowie, którzy pomagają, a w ochotniczej straży pożarnej jest też coraz więcej dziewcząt i pań – podkreślił prezydent.

Zaznaczył, że zarówno jedna, jak i druga forma organizowania się – koła gospodyń wiejskich oraz ochotnicze straże pożarne – ma wielkie znaczenie dla naszej ojczyzny. Jak mówił, podtrzymują one tradycje, budują wspólnotę i społeczeństwo obywatelskie, a także kształtują w człowieku to, co dobre i szlachetne.

źródło:

Zobacz więcej