RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Wyborcy Bosaka, tak jak ja, chcą silnej Polski, która pamięta o najsłabszych”

Andrzeja Dudę zapytano o Marsz Niepodległości i deklarację Rafała Trzaskowskiego (fot. Flickr/Andrzej Duda)
Andrzeja Dudę zapytano o Marsz Niepodległości i deklarację Rafała Trzaskowskiego (fot. Flickr/Andrzej Duda)

Wiem, że dla wyborców Krzysztofa Bosaka ważne są kwestie suwerenności i bezpieczeństwa, poczucia narodowej dumy; tak samo jak ja chcą oni silnej Polski, która pamięta o słabszych: o seniorach, rodzinach wielodzietnych, małych lokalnych przedsiębiorstwach – powiedział „Gazecie Polskiej” prezydent Andrzej Duda.

„Jednak Duda”. Jest deklaracja wyborców Krzysztofa Bosaka [WIDEO]

Prezydentura Andrzeja Dudy nie była z naszego punktu widzenia idealna – mówią wyborcy Krzysztofa Bosaka i działacze narodowi w krótkim materiale...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Prezydent był pytany o to, jakie widzi punkty wspólne między jego wizją rozwoju Polski a tym, co mówią na ten temat wyborcy Krzysztofa Bosaka, w tym przedstawiciele Ruchu Narodowego.

„Wiem, że dla wyborców Krzysztofa Bosaka ważne są kwestie suwerenności i bezpieczeństwa, poczucia narodowej dumy. Tak samo jak ja chcą oni silnej Polski, która pamięta o słabszych: o seniorach, o rodzinach wielodzietnych, o małych lokalnych przedsiębiorstwach. Nigdy nie zgodzę się na to, by koszty wychodzenia z kryzysu wywołanego pandemią zostały przerzucone na najsłabszych, by bezrobocie rosło w sposób niekontrolowany. To by zresztą uderzyło we wszystkich, także tę zamożniejszą część naszego społeczeństwa, bo trwale osłabiłoby popyt” – powiedział Andrzej Duda.

Przekonywał, że PiS udało się opanować sytuację. „Jesteśmy otwarci na potrzeby przedsiębiorstw w wychodzeniu z kryzysu” – zapewniał.

Na uwagę, że o wyborców Bosaka walczy także kandydat KO, prezydent powiedział, że „nie przywiązywałby wagi do deklaracji Rafała Trzaskowskiego, gdyż jak widać w tej kampanii, dla swoich korzyści jest gotów zmienić zdanie w każdej sprawie”.

Posłowie PO chcieli delegalizacji Marszu Niepodległości. Znamy decyzję prokuratury

Prokuratura Okręgowa w Warszawie negatywnie rozpatrzyła wniosek posłów Platformy Obywatelskiej Sławomira Nitrasa i Moniki Wielichowskiej o...

zobacz więcej

Andrzeja Dudę spytano także o deklaracje Trzaskowskiego, że w razie wygranej stworzy apolityczną Kancelarię Prezydenta i będzie współpracował z rządem PiS. Dopytywano, czy „można być apolitycznym politykiem”.

„Kancelarię Prezydenta tworzy otoczenie kandydata. Kto stoi za Rafałem Trzaskowskim, widać było w wieczór wyborczy. By wyobrazić sobie, jak wyglądałaby współpraca Trzaskowskiego z rządem, wystarczy popatrzeć na dzisiejszy Senat. To byłby totalny konflikt, byłaby to permanentna wojna” – odpowiedział prezydent.

Podkreślił, że dla niego najważniejsza jest skuteczność w zmienianiu Polski na lepsze.

„Konstruktywna współpraca z obozem Zjednoczonej Prawicy umożliwiła realną zmianę – poprawę losu zwykłych ludzi. Rządy Zjednoczonej Prawicy to czas, w którym kolejne grupy Polaków wychodziły z biedy. Czas, w którym kolejne grupy Polaków zaczynały wierzyć w lepsze jutro. Dziś polskim rodzinom żyje się łatwiej, wyrwaliśmy wielu ludzi ze stagnacji i przeświadczenia, że nic się nie da zrobić. Zamiast deklarować apolityczność, wolę deklarować skuteczną służbę Polakom, rozwiązywanie ich problemów. Tak rozumiem politykę” – oświadczył.

źródło:
Zobacz więcej