RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

3,78 mln widzów debaty TVP. „Arenę” śledziło 2,08 mln

Najwięcej - 3,64 mln - widzów transmisję oglądało w TVP1 (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

3,78 mln widzów oglądało debatę prezydencką zorganizowaną przez Telewizję Polską w Końskich. Zorganizowana w Lesznie przez sztab kontrkandydata Andrzeja Dudy w wyborach Rafała Trzaskowskiego „Arena prezydencka” przyciągnęła 2,08 mln osób – wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Szydło: Obowiązkiem kandydatów na prezydenta jest stanąć do debaty

Jesteśmy po debacie prezydenta Andrzeja Dudy z ludźmi z Końskich i po konferencji prasowej sztabu Rafała Trzaskowskiego w Lesznie; obowiązkiem...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Debatę wyborczą w Telewizji Polskiej, na którą stawił się jedynie prezydent Andrzej Duda, można było śledzić w TVP1, TVP Info, TVP Polonia, a także w Polsat News i TV Republika. Łączna widownia wyniosła 3,78 mln osób, co przełożyło się na 28,76 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 20,88 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 22,71 proc. w grupie 16-59. Tak wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Najwięcej, 3,64 mln widzów, transmisję oglądało w TVP1.

Podobna debata zorganizowana została 17 czerwca przed pierwszą turą wyborów. Wówczas wzięli w niej udział wszyscy kandydaci. Relację z wydarzenia (transmisja w TVP1, TVP Info, TVP Polonia i TV Republika) śledziło 5,44 mln osób, co przełożyło się na 39,54 proc. udziału w rynku.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej tego samego dnia w Lesznie zorganizował „Arenę prezydencką”. Relację z wydarzenia oglądać można było w TVN24, TVN24 BiS i Polsat News (stacja z racji transmisji debaty z Andrzejem Dudą „Arenę” pokazała w dwóch częściach.

źródło:
Zobacz więcej