RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tomasz Lis kpi z wyborców Andrzeja Dudy. „Amok. Wstrząsające!”

Wybory prezydenckie 2020. Tomasz Lis (fot. Mateusz Wlodarczyk/Getty Images))

Prezydent Andrzej Duda podczas debaty w Końskich poinformował, że robi wszystko, aby szczepionka na koronawirusa była w Polsce dostępna jak najszybciej, ale uważa, że nie powinna być obowiązkowa. – Deklaracja Dudy o nieobowiązkowych szczepieniach wzbudziła euforię – relacjonuje Tomasz Lis. Lewicowy dziennikarz ocenia, że podczas debaty wyborcy prezydenta RP „byli w transie”.

Bukmacherzy i sondaże wskazują faworyta. Politolog o przewadze z I tury

Większość sondaży i bukmacherzy obstawiają zwycięstwo Andrzeja Dudy, ale obserwując emocje na ulicach miast i w sieci, ciężko wyłonić faworyta. –...

zobacz więcej

Debata w Końskich była zorganizowana w znanej z USA formule Town Hall, w której pytania zadają wyborcy. Jeden z obywateli dopytywał prezydenta o zagadnienia związane z koronawirusem i szczepieniami.

Andrzej Duda uważa, że to dobrze, iż obowiązek szczepień dotyczy polio czy gruźlicy, ale ewentualne szczepienie przeciw koronawirusowi powinno odbywać się na życzenie pacjenta.

RAPORT: KAMPANIA 2020

„U mieszkańców Końskich deklaracja Dudy o nieobowiązkowych szczepieniach wzbudziła euforię. Nie bardzo wiem, co musiałby powiedzieć, żeby reakcją nie był radosny amok. Takich ma fanów, tak to wygląda” - ironizował w sieci Tomasz Lis.

Szczerski: Obowiązkiem państwa jest zapewnić dostęp do szczepionki na koronawirusa

Prezydent Andrzej Duda uznał, że obowiązkiem państwa jest zapewnić Polakom dostęp do szczepionki na koronawirusa, natomiast nie będzie przymusu...

zobacz więcej

Dziennikarz stwierdził, że „było to wstrząsające doświadczenie”.

„Zrozumiałem jak słabiutki prezydent, który codziennie się ośmiesza, może być popierany przez połowę narodu” – kpił z Polaków Lis.

W ocenie dziennikarza Andrzej Duda w debacie się kompromitował, ale jego zwolennicy i tak „byli w totalnym transie po jego odpowiedziach”.

Lis stwierdził, że bez względu na słowa prezydenta, zachwyceni skandowali „Andrzej Duda, Andrzej Duda”. „Możemy się z Dudy śmiać, ale miliony widzą w nim błyskotliwego idola” - stwierdził.

źródło:
Zobacz więcej