RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Nie dał rady w Warszawie, nie da w Polsce”. Długa lista „osiągnięć” Trzaskowskiego

Trzaskowski nie dał rady w Warszawie, nie da rady w Polsce – mówił na konferencji prasowej wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. Polityk przypomniał niezrealizowane obietnice wiceszefa PO – bezpłatne żłobki, bezpłatna komunikacja dla licealistów, budowa obwodnicy śródmiejskiej.

Trzaskowski i „wypalanie żelazem”. Ideę potwierdził na debacie w Lesznie

Jeszcze niedawno kandydat KO na prezydenta zapowiadał: „Będę wypalać żelazem to, co zrobił PiS”. W ostatnich dniach Rafał Trzaskowski zapewniał...

zobacz więcej

– Nie ma dla wszystkich dzieci bezpłatnych żłobków, chociaż to obiecywał. Nie ma bezpłatnej komunikacji dla licealistów, nie ma 100 zł na zajęcia pozalekcyjne dla dzieci, wycofał się z realizacji inwestycji obwodnicy śródmiejskiej, którą politycy po obiecują od kilkunastu lat. Nie ma miliona drzew dla Warszawy, które obiecywał, nic się nie dzieje w sprawie ogrodów nadwiślańskich – wyliczał Sebastian Kaleta.

Dodał, że prezydent stolicy „wycofał się też z budowy parkingów podziemnych”. – Trzaskowski wszystko wszystkim obiecuje i trzeba weryfikować jego pracę dla Warszawy. On łamie kluczowe obietnice – zaznaczył polityk.

Dalej wyliczał, że prezydent stolicy „odmawia wypłaty odszkodowań osobom, które są pokrzywdzone w procesie reprywatyzacji”. – Te osoby już dużo wycierpiały, również za rządów jego koleżanki Hanny Gronkiewicz-Waltz. Polityka pod tytułem „Po co nam CPK, skoro mamy lotnisko w Berlinie”, w Warszawie jest realizowana w sposób totalny – dodał Kaleta.

Wiceminister sprawiedliwości nie skończył wyliczać. – Ciepło warszawiakom dostarcza francuska firma, niemiecka przewozi pasażerów, niemiecka remontuje kanalizacje, francuska remontowała Czajkę i budowała spalarnię odpadów, która jest ciągle w awarii – mówił.

Podczas konferencji razem z wiceminister rozwoju Olgą Semeniuk pokazano inne „osiągnięcia” Trzaskowskiego. To – „podwyżki nawet o 300 proc. za śmieci”; „porażka z programem likwidacji kopciuchów”;, „katastrofa ekologiczna Czajki”, „porażki inwestycyjne”.

źródło:
Zobacz więcej