RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Morawiecki: Rafał Trzaskowski nie pamięta o wielu rzeczach

Premier przypomniał, że Trzaskowski jest niechętny wielkim polskim projektom (fot. PAP/Tytus Żmijewski, Mateusz Marek)

W rządzonej przez Rafała Trzaskowskiego Warszawie prąd dostarczają Niemcy, ciepło – Francuzi, metro budują Włosi i Turcy – mówił na wiecu w Chodzieży w Wielkopolsce premier Mateusz Morawiecki. Jak podkreślił, kandydat KO na prezydenta nie pamięta o wielu rzeczach.

Premier: W czerwcu wyższe dochody niż rok temu

W czerwcu tego roku mamy o 3 proc. wyższe dochody niż w czerwcu zeszłego roku – poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas wystąpienia w...

zobacz więcej

Konkurenta Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich Morawiecki nazwał „turboliberałem”, który chodził na parady równości, ale tego nie pamięta.

– Rafał zapominalski zapomniał o tym, że był działaczem politycznym, od ponad 15 lat w Platformie Obywatelskiej. Cały czas na stronach internetowych PO jest wiceprzewodniczącym partii, a więc krew z krwi, kość z kości – działacz polityczny PO; człowiek ze stajni pana (Leszka) Balcerowicza, pana (Jacka) Rostowskiego – przypominał premier.

Mateusz Morawiecki wskazał, że Rafał Trzaskowski na konferensji prasowej w Lesznie pokrętnie odpowiedział na pytanie o sprawę adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

– Podczas tej debaty z salonem dziennikarskim III RP na pytanie, czy będzie adopcja (dzieci dla par jednopłciowych) (...) odpowiedział, że on jest przeciwnikiem, ale – wie pani, wszystko się zmienia. Jeśli to nie jest cynizm, jeśli to nie jest już dziś zapowiedź oszustwa, to ja nie rozumiem słów pana Rafała tym bardziej – mówił szef rządu.

Trzaskowski był pytany w Lesznie, czy tzw. tęczowi rodzice powinni mieć prawo do jakiegoś przysposobienia i opieki nad dzieckiem partnera.

Szydło: Obowiązkiem kandydatów na prezydenta jest stanąć do debaty

Jesteśmy po debacie prezydenta Andrzeja Dudy z ludźmi z Końskich i po konferencji prasowej sztabu Rafała Trzaskowskiego w Lesznie; obowiązkiem...

zobacz więcej

– Nigdy nie ukrywałem, że jeśli chodzi o kwestię dotyczącą adopcji (dzieci przez pary jednopłciowe), jestem przeciw takiemu rozwiązaniu. Natomiast wszystko się dzisiaj zmienia, dlatego pan prezydent Andrzej Duda postanowił wpisać, z tego co rozumiem, związki jednopłciowe do konstytucji, bardzo odważny ruch – odpowiedział kandydat KO, odnosząc się do projektu zmiany konstytucji, wprowadzającego przepis o wykluczeniu adopcji dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym.

Premier krytykował też Trzaskowskiego za jego rządy w stolicy kraju.

– Wiecie, jak to jest w Warszawie? Prąd dostarczają Niemcy, ciepło dostarczają Francuzi; ostatnio wyszło na jaw, że przewozy komunikacją miejską obsługują również częściowo Niemcy. Tramwaje budują Koreańczycy, metro budują Włosi i Turcy. Myślicie, że może np. wypożyczalnie rowerów są polskie? Nie, wypożyczalnie rowerów też są niemieckie. Tak ma wyglądać Polska, panie Rafale? – pytał Morawiecki kandydata KO na prezydenta.

Jak dodał, to dlatego Rafał Trzaskowski jest niechętny wielkim polskim projektom, w tym projektowi Centralnego Portu Komunikacyjnego.

źródło:
Zobacz więcej