RAPORT

Pogarda

Dziennikarz Onetu znów fraternizuje się z politykami. Tym razem z szarą eminencją PO

Sekretarza generalnego Platformy Obywatelskiej i dziennikarza Onetu Kamila Dziubkę zarejestrowały kamery „Gazety Polskiej”. Na nagraniu widać założone politykowi na ramię ręce, wymianę zdań i uśmiechy przed „debatą” sztabu Rafała Trzaskowskiego w Lesznie. To nie pierwsze tego typu spoufalanie się tego dziennikarza z politykiem PO – w przeszłości nagrano jak w poufnej rozmowie do ucha szeptał mu coś w Sejmie Stanisław Gawłowski.

Rafał Trzaskowski. Człowiek bez właściwości

„Jestem za, a nawet przeciw” - bon mot Lecha Wałęsy doskonale pasuje do kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta Polski.

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

W relacji „Gazety Polskiej” z debaty w Lesznie widać dziennikarza Kamila Dziubkę, który rozmawia z jednym z prominentnych polityków Platformy Obywatelskiej, a od tego roku jej sekretarzem generalnym Marcinem Kierwińskim.

Na nagraniu widać jednak, jak dziennikarz Onetu trzyma rękę na ramieniu polityka, a gdy ten się oddala, doskakuje do niego, szepcząc coś na osobności.

Uwagę zwrócili na to także internauci.

Cały reportaż „Gazety Polskiej” dostępny jest w internecie.

To nie pierwsza taka sytuacja. W kwietniu 2018 roku Kamila Dziubkę, reportera sejmowego Onetu, zarejestrowały kamery Telewizji Polskiej także z sekretarzem generalnym PO, którym wówczas był Stanisław Gawłowski, który jest jednym z oskarżonych w tzw. aferze melioracyjnej, m.in. o przestępstwa o charakterze korupcyjnym i pranie brudnych pieniędzy. Chodzi o nieprawidłowości przy 26 inwestycjach realizowanych przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie.

Na zajściu z Sejmu widać było, jak Gawłowski chwytał Dziubkę za ramię i szeptał mu coś do ucha.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej