RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Warszawa Zachodnia i generalna modernizacja. Nowoczesna stacja za trzy lata

Nowoczesna stacja Warszawa Zachodnia pozwoli zabezpieczyć pełne potrzeby, jeśli chodzi o ruch pasażerski – mówił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Podkreślił, że warszawiacy czekali na tę inwestycję od wielu lat.

Prezes PKP PLK: 85 proc. inwestycji już powstało lub jest na ukończeniu

85 proc. inwestycji powstających w ramach Krajowego Programu Kolejowego zostało już ukończonych lub znajduje się na zaawansowanym etapie realizacji...

zobacz więcej

Szef resortu infrastruktury brał udział w podpisaniu umowy na modernizację stacji kolejowej Warszawa Zachodnia.

– Nowoczesna stacja to przede wszystkim bezpieczeństwo dla podróżnych, wsparcie dla tych, którzy z powodu różnych ułomności nie są w stanie pokonać wielu barier architektonicznych – powiedział Adamczyk. Dodał, że to będzie stacja, „która pozwoli zabezpieczyć pełne potrzeby, jeśli chodzi o ruch pasażerski”.

Minister podziękował partnerom biznesowym PKP Polskich Linii Kolejowych za „sprawne wsparcie i przygotowanie tego przedsięwzięcia”.

– Politycy zrobili to, co do nich należy – przygotowali zwykłym mieszkańcom Warszawy inwestycję, która jest oczekiwana od wielu lat. Dzisiaj przyszedł czas na inżynierów – zaznaczył.

– Dzisiaj warszawiacy będą mogli powiedzieć, że za trzy lata będą dysponowali stacją, która będzie wzorem dla wielu innych państw europejskich, wzorem jak realizować, w jakim zakresie i w jaki sposób nowoczesne inwestycje kolejowe – podkreślił Adamczyk.

źródło:
Zobacz więcej