RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szefernaker: Nikt w rządzie nie pracuje nad likwidacją powiatów

Rafał Trzaskowski (fot. PAP/Mateusz Marek)

Nikt w rządzie nie pracuje nad takim rozwiązaniem, kandydat KO Rafał Trzaskowski kolejny raz mija się z prawdą – powiedział wiceminister spraw wewnętrznych i pełnomocnik rządu ds. współpracy z samorządem Paweł Szefernaker, komentując doniesienia, jakoby rząd zamierzał zlikwidować powiaty.

Kaleta przypomina słowa Trzaskowskiego. „O tym są te wybory”

Nieobecność Rafała Trzaskowskiego na debacie w Końskich świadczy o tym, że nie wszystkich mieszkańców Polski on traktuje poważnie – uważa...

zobacz więcej

Kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski na konferencji prasowej w Lesznie prasowej mówił o doniesieniach „Rzeczpospolitej”, „Dziennika Gazety Prawnej” i „Do Rzeczy”, według których rządzący zamierzają zlikwidować powiaty.

– To jest dla mnie jako samorządowca bardzo niepokojąca wieść. Jeżeli to prawda, wpisywałoby się to w filozofię PiS niszczenia samorządów, ograniczania ich prerogatyw – mówił Trzaskowski. Pytał rządzących, czy doniesienia prasowe dotyczące likwidacji powiatów są prawdziwe i czy przygotowywany jest projekt ustawy w tej sprawie.

Szefernaker proszony o komentarz do tych wypowiedzi zapewnił, że „nikt w rządzie nie pracuje nad takim rozwiązaniem”. – Nie ma takiego projektu ustawy, o którym mówi Trzaskowski. Kandydat PO kolejny raz mija się z prawdą – podkreślił wiceszef MSWiA.

Do słów kandydata KO odniósł się również europoseł PiS Joachim Brudziński.

„Do Trzaskowskiego dochodzą słuchy, że rząd planuje likwidacje powiatów i on bohatersko zapowiada swój sprzeciw. Wdzięczny jestem, że wiceprzewodniczący PO słyszy tylko takie głosy. Mógł równie dobrze usłyszeć, że rząd planuje sprzedać Tatry Słowakom, a negocjacje prowadzi Nitras” – napisał na Twitterze Brudziński.

źródło:

Zobacz więcej