RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szczerski: Obowiązkiem państwa jest zapewnić dostęp do szczepionki na koronawirusa

„Szczepienia na koronawirusa absolutnie nie powinny być obowiązkowe” (fot. Shutterstock/Africa Studio)

Prezydent Andrzej Duda uznał, że obowiązkiem państwa jest zapewnić Polakom dostęp do szczepionki na koronawirusa, natomiast nie będzie przymusu wyszczepienia się – mówił w Polsat News szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Testy chińskiej szczepionki przeciwko koronawirusowi rozpoczyna Brazylia

Anvisa - Narodowa Agencja ds. Kontroli Sanitarnej Brazylii - zatwierdziła w piątek plan badań klinicznych szczepionki koronowirusowej opracowanej...

zobacz więcej

Podczas debaty w Końskich prezydent został zapytany o szczepionkę na COVID–19. – Uważam, że szczepienia na koronawirusa absolutnie nie powinny być obowiązkowe – oświadczył prezydent.

Później na Twitterze powtórzył, że ewentualne szczepienie przeciw koronawirusowi nie powinno być obowiązkowe, ale – jak dodał – w przypadku innych chorób, jak polio czy gruźlica, „to zupełnie co innego”.

Szczerski komentują słowa prezydenta z debaty podkreślił, że szczepienia na koronawirusa nie będą obowiązkowe.

– Pan prezydent uznał, że obowiązkiem państwa jest zapewnić Polakom dostęp do szczepionki, natomiast nie będzie przymusu wyszczepienia się na koronawirusa – mówił Szczerski.

Zwrócił uwagę, że koronawirus, tak jak wirus grypy, jest wirusem sezonowym, więc – jak zauważył – jest tu inna sytuacja niż ze szczepieniami obowiązkowymi dla dzieci.

źródło:
Zobacz więcej