RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kaleta przypomina słowa Trzaskowskiego. „O tym są te wybory”

Kandydat KO nie pojawił się na debacie w Końskich; jego sztab zorganizował własne wydarzenie (fot.  PAP/Adam Warżawa)
Kandydat KO nie pojawił się na debacie w Końskich; jego sztab zorganizował własne wydarzenie (fot. PAP/Adam Warżawa)

Nieobecność Rafała Trzaskowskiego na debacie w Końskich świadczy o tym, że nie wszystkich mieszkańców Polski on traktuje poważnie – uważa wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. W jego ocenie kandydat KO robi wszystko, żeby „uniknąć poważnej, merytorycznej debaty”. Przypomniał o tym, że przed zadaniem pytania Trzaskowskiemu w oczyszczalni Czajka siłą wiceministra powstrzymywał poseł Sławomir Nitras, także pytania lokalnych dziennikarzy, na które kandydat KO reaguje uśmiechem.

Rzymkowski o „bezczelnym kłamstwie” Trzaskowskiego. „To absolutnie skandaliczne”

Trzaskowski podczas swojej konferencji dopuścił się bezczelnego kłamstwa i manipulacji. Mówiąc o prezydenckim projekcie zmiany konstytucji...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

– Rafał Trzaskowski mówi, że ta kampania jest po to, żeby nie zadawać mu „takich pytań”. I pytań nie mogą zadawać lokalni dziennikarze, mieszkańcy Końskich i posłowie – stwierdził Sebastian Kaleta, gość programu „Kwadrans polityczny”.

Na debacie TVP w Końskich stawił się wyłącznie prezydent RP Andrzej Duda. Zaproszony na nią kandydat Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski odrzucił zaproszenie, a jego sztab zorganizował konkurencyjną debatę w Lesznie.

Zdaniem wiceministra sprawiedliwości obecność na debacie to kwestia szacunku dla mieszkańców i tych wyborców, którzy nadsyłali pytania.Miejsce było nieprzypadkowe, bo to o Końskich w 2015 r. ówczesny szef PO Grzegorz Schetyna – ubiegając się o mandat posła z okręgu świętokrzyskiego – mówił, że to „w Końskich, a nie w Wilanowie wygrywa się wybory”.

Dziennikarka pyta Nitrasa o jego agresję. Zaskakująca odpowiedź

Sławomir Nitras stwierdził, że miał prawo łapać Sebastiana Kaletę (PiS), bo ten chciał wtargnąć na konferencję Rafała Trzaskowskiego. Wtedy...

zobacz więcej

– Miasteczko Wilanów i Końskie to dwa różne światy, jeśli chodzi o decyzje, które podejmują ich mieszkańcy – zaznaczył Kaleta.

Odnosząc się do ataku Sławomira Nitrasa w oczyszczalni Czajka wiceminister sprawiedliwości przypomniał, że wiceminister Jacek Ozdoba złożył zawiadomienie do prokuratury.

– W zależności od oceny prokuratury będę podejmował odpowiednie kroki – poinformował Kaleta.

źródło:
Zobacz więcej