RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jest pomysł zakazania TikToka. „Rozważamy takie kroki”

Sekretarz stanu USA przestrzegł przez instalowaniem na telefonach komórkowych chińskich aplikacji (fot. Shutterstock/Primakov)
Sekretarz stanu USA przestrzegł przez instalowaniem na telefonach komórkowych chińskich aplikacji (fot. Shutterstock/Primakov)

Stany Zjednoczone rozważają wprowadzenie zakazu używania chińskich aplikacji internetowych, w tym popularnego TikToka – oświadczył Mike Pompeo. W wywiadzie dla telewizji Fox News amerykański sekretarz stanu przestrzegł rodaków przed korzystaniem z chińskich aplikacji.

Aplikacje zadbają o naszą psychikę podczas pandemii

Zestaw aplikacji na smartfona, które pomagają pozbyć się lęku, depresji i innych dolegliwości będących skutkiem pandemii koronawirusa stworzyli ...

zobacz więcej

TikTok ma w Stanach Zjednoczonych ponad 30 mln użytkowników. Według Pompeo niedługo mogą oni zostać pozbawieni możliwości korzystania z tej aplikacji.

– Jeśli chodzi o chińskie aplikacje, mogę zapewnić, że Stany Zjednoczone załatwią tę sprawę we właściwy sposób. Nie chcę uprzedzać prezydenta, ale rozważamy takie kroki – odpowiedział Mike Pompeo na pytanie, czy nie należałoby zakazać chińskich aplikacji takich jak TikTok.

Sekretarz stanu USA przestrzegł przez instalowaniem na telefonach komórkowych chińskich aplikacji. Jego zdaniem prowadzi to do przekazania Chinom danych osobowych.

Komentując wprowadzenie przez Chiny prawa o bezpieczeństwie państwowym w Hongkongu, szef amerykańskiej dyplomacji zapowiedział wprowadzenie przez Waszyngton sankcji wobec Pekinu, m.in. przez anulowanie wiz przedstawicielom chińskich władz.

– Chcielibyśmy zagwarantować wolność Hongkongowi, ale jeśli nie będziemy mogli tego osiągnąć, wyciągniemy konsekwencje wobec Chińskiej Partii Komunistycznej – ostrzegł Mike Pompeo.

źródło:
Zobacz więcej