Rzym upamiętni Ennio Morricone

Ennio Morricone zmarł w wieku 91 lat (fot. PAP/EPA/PAUL BERGEN)

Rzym upamiętni w szczególny sposób zmarłego 6 lipca Ennio Morricone, włoskiego kompozytora filmowego, laureata dwóch Oskarów. Morricone urodził się w Rzymie i tam spędził całe życie. Jego imię otrzyma jedna z sal koncertowych wybudowanego w 2002 roku rzymskiego Auditorium albo też – jak chce część radnych miasta – cały kompleks. Auditorium jest jednym z najważniejszych miejsc muzycznej kultury Włoch.

Nie żyje światowej sławy kompozytor Ennio Morricone

W wieku 91 lat zmarł włoski kompozytor i dyrygent Ennio Morricone. Komponował muzykę do największych kinowych hitów. Był zdobywcą dwóch Oscarów....

zobacz więcej

Autorem inicjatywy są władze Rzymu. Burmistrz Virginia Raggi zapewniła, że przygotowania już się rozpoczęły.

„Chcemy upamiętnić geniusza, który tyle dał Rzymowi i Włochom, łącząc jego nazwisko z miejscem, które stało się międzynarodowym symbolem kultury i sztuki” – napisała na portalu społecznościowym.

Przewodnicząca komisji kultury rzymskiego Kapitolu dodała: „Jego muzyka jest częścią naszego życia, naszych wspomnień i emocji; kochają ją wszystkie pokolenia”.

Ennio Morricone zmarł w wieku 91 lat. Jeszcze przed wypadkiem, w wyniku którego trafił do szpitala, zostawił własnoręcznie napisany testament – przesłanie, w którym napisał: „Odchodzę, nie chcąc przeszkadzać”.

Rodzina powiadomiła, że pogrzeb kompozytora, zgodnie z jego wolą, będzie miał charakter prywatny.

źródło:

Zobacz więcej