RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Fake news Szczerby. Zarzucił prezydentowi czytanie odpowiedzi z promptera

Michał Szczerba wypuścił kolejnego fake newsa. Tym razem zarzucił prezydentowi Andrzejowi Dudzie, że ten nie odpowiadał na pytania Polaków samodzielnie, ale czytał odpowiedzi z promptera. Nagrania dowodzą jednak, że nic takiego nie miało miejsca.

Sonda przed debatą w Końskich. „Tu będą emocje, będzie się działo, będzie wspólna siła”

Już o godz. 21 miejscowość Końskie w województwie wielkopolskim stanie się politycznym sercem Polski. Kto i po co pojawił się w tym miasteczku? Kto...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

W Końskich w województwie wielkopolskim odbyła się dzisiaj debata prezydencka organizowana przez Telewizję Polską. Zjawił się na niej tylko prezydent Andrzej Duda. Rafał Trzaskowski zorganizował bowiem swoją debatę w Lesznie.

Prezydent odpowiadał na pytania przesłane przez Polaków, w tym mieszkańców Końskich. Poseł KO Michał Szczerba zarzucił Andrzejowi Dudzie, że ten nie odpowiadał na pytania samodzielnie, ale odczytywał gotowe odpowiedzi z promptera.

„Prezydent z promptera. #DudaWstyd #Ustawka #TVPiS” – napisał Szczerba na Twitterze.

Na nagraniach z debaty widać, że odbijają się pytania z promptera... prowadzącego debatę Michała Adamczyka. Kiedy dziennikarz mówi, widać odbicia, które zamieścił na Twitterze Szczerba. Kiedy mówi prezydent, domniemanych prompterów nie ma.

Fałszywą informację uderzającą w Telewizję Polską opublikował w internecie również szef Platformy Obywatelskiej, poseł Borys Budka. Po jakimś czasie wpis skasował, ale za wprowadzenie w błąd nie przeprosił.


źródło:
Zobacz więcej