RAPORT

Wojna na Ukrainie

Trzaskowski: Będę robił wszystko, żeby TVP Info zostało zlikwidowane

Trzaskowski ponowił swoją opinię o TVP Info (fot. PAP/Mateusz Marek)
Trzaskowski ponowił swoją opinię o TVP Info (fot. PAP/Mateusz Marek)

Będę robił wszystko, żeby TVP Info zostało zlikwidowane, bo uważam, że nie da się odbudować wiarygodności telewizji informacyjnej w TVP – powiedział kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski podczas „Areny Prezydenckiej” w Lesznie. Tego typu deklaracje formułował Trzaskowski także w przeszłości. Odcinali się od nich inni kandydaci opozycji.

Rzeczniczka Lewicy o Trzaskowskim: Nie zna swojego programu albo ściemnia

Rzeczniczka Lewicy Anna Maria Żukowska odniosła się do słów Rafała Trzaskowskiego, który stwierdził, że jest przeciwny adopcji dzieci przez pary...

zobacz więcej

Polityk ocenił, że „to, co się dzieje, jeżeli chodzi o telewizję publiczną, to jest coś absolutnie nieprawdopodobnego”. – Nie ma takiego przykładu państwa demokratycznego, w którym telewizja, która nazywa się publiczną, jest używana tylko i wyłącznie do manipulacji, do kłamstw, do tego, żeby napuszczać na siebie ludzi i ja jasno to powiedziałem, że w związku z tym, że TVP Info zlikwiduję, że będę robił wszystko, żeby zostało ono zlikwidowane, bo uważam, że nie da się odbudować wiarygodności telewizji informacyjnej w TVP – podkreślał.

– Oczywiście, że zapowiem audyt – mówił Trzaskowski o TVP.

– Te pieniądze, które ci ludzie biorą za szerzenie kłamstwa i manipulacji, są po prostu skandalicznie wysokie i niestety to jest chyba ten obszar polityki, który cały czas PiS sponsoruje, który jest najbardziej cyniczny i który najbardziej niszczy nasze państwo dlatego, że on wpływa na całą tkankę społeczną – mówił.

Tego typu deklaracje formułował Trzaskowski także w przeszłości. Odcinali się od nich inni kandydaci opozycji, w tym Szymon Hołownia, Władysław Kosiniak-Kamysz i Robert Biedroń.

– Likwidowanie mediów to jakiś absurd – oceniał ten pierwszy w trakcie jednej z konferencji prasowych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej