RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tłumy na debacie TVP z udziałem prezydenta Dudy

W Końskich w województwie świętokrzyskim tłumy witały prezydenta Andrzeja Dudę, który przybył tam na debatę organizowaną przez Telewizję Polską. Zabrakło na niej kontrkandydata Dudy – kandydata KO Rafała Trzaskowskiego.

Sonda przed debatą w Końskich. „Tu będą emocje, będzie się działo, będzie wspólna siła”

Już o godz. 21 miejscowość Końskie w województwie wielkopolskim stanie się politycznym sercem Polski. Kto i po co pojawił się w tym miasteczku? Kto...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

W poniedziałek w Końskich TVP zorganizowała debatę przed drugą turą wyborów prezydenckich. Przybył na nią Andrzej Duda, który ubiega się o reelekcję. Nie dotarł Rafał Trzaskowski, który swoją własną debatę zorganizował w Lesznie.

Debatę można było śledzić na trzech antenach: TVP Info, TVP1 i TVP Polonia. Spotkanie podzielono na pięć bloków tematycznych; odbywa się w zupełnie nowej formule – pytania pochodzą nie od dziennikarzy, a od obywateli.

Wybór Końskich jest nieprzypadkowy. W 2015 roku ówczesny szef PO Grzegorz Schetyna, kandydując właśnie z okręgu świętokrzyskiego do Sejmu, powiedział, że to „w Końskich, a nie w Wilanowie, wygrywa się wybory”.

Debatę prowadził dziennikarz Michał Adamczyk – był on jednak jedynie moderatorem dyskusji.

teraz odtwarzane
Powitanie prezydenta Andrzeja Dudy w Końskich

źródło:
Zobacz więcej